1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Turkcell Erdil Yaşaroğlu'nun Karikatürlerini Dergilik'ten Kaldırdı!
Turkcell Erdil Yaşaroğlu'nun Karikatürlerini Dergilik'ten Kaldırdı!

Turkcell Erdil Yaşaroğlu'nun Karikatürlerini Dergilik'ten Kaldırdı!

Turkcell Dergilik'te yayınlandığı ortaya çıkan Erdil Yaşaroğlu'na ait peygamberleri aşağılayan karikatürler sosyal medyada tepkiye neden olmuştu. Ağrısöz'ünde gündeme getirdiği olayla ilgili Turkcell bir açıklama yaparak ...

A+A-

Penguen adlı karikatür dergisinin kurucusu ve çizeri olan Erdil Yaşaroğlu'nun ortaya koyduğu dini değerlere saldırı niteliği taşıyan karikatürler Turkcell Dergilik'te yayınlandı.

Dergilik'te Özellikle Hz. Nuh'a yönelik aşağılayıcı çizimlerin duyarlı vatandaşlarca farkedilmesinin ardından sosyal medyada çığ gibi büyüyerek büyük bir tepki toplamış ve Agrisoz.com olarak gündeme getirmiştik.. Bu tepkinin ardından Turkcell Dergilik sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir dizi açıklamada bulundu.


turkcell.png
 


TURKCELL, KARİKATÜRLERİ DERGİLİK'TEN TAMAMEN KALDIRDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell yönetimi söz konusu karikatürlerin Dergilik'ten kaldırıldığını duyurarak, içeriklerin muhatabının kendilerinin değil yayıncıların olduğunu vurguladı. Yapılan Açıklamada; ,''Türkiye’nin en kapsamlı dijital yayıncılık platformu olan Dergilik’te, mizah, otomobil, moda, finans, iş dünyası, eğitim ve bilim gibi onlarca farklı kategori altında binlerce derginin yanı sıra yerel ve ulusal çapta yayın yapan yüzlerce gazete de okurları ile buluşmaktadır. Platformda yer alan tüm yayınlar Dergilik platformuna kendi yayıncıları tarafından yüklenmekte olup içeriklerle ilgili her türlü hukuki sorumluluk içeriği sağlayan veya icra eden kişi veya şirketlere aittir. Zaman zaman farklı nedenlerle şikayetler platformumuza iletildiğinde, ilgili yayın incelemeye alınarak yasal içerik sahipleri bilgilendirilmekte ve gerekli durumlarda platformdan kısmen veya tamamen kaldırılmaktadır. Bugün sosyal medyada tartışma ve eleştiri konusu olan Komikaze dergisinde yer alan karikatürlerle ilgili olarak gerekli süreç işletilmiş ve söz konusu içerikler 13.09.2020 saat 11:15’ten itibaren Dergilik platformumuzdan kaldırılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'' ifadeleri yer aldı.

Ağrı Söz / Gündem Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.