1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Zeynep Kılıçdaroğlu'nun mektubuna, Turgay Güler'den yanıt: İşlemlere başlayalım!
Zeynep Kılıçdaroğlu'nun mektubuna, Turgay Güler'den yanıt: İşlemlere başlayalım!

Zeynep Kılıçdaroğlu'nun mektubuna, Turgay Güler'den yanıt: İşlemlere başlayalım!

Güneş gazetesinin büyük ses getiren manşet haberi üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu, gazetenin patronu Zeki Yeşildağ'a mektup yazarak lüks dairesini 100 bin dolara satacağını açıklamıştı...

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kızına ait Ataşehir'deki rezidansla ilgili eleştirilere, katıldığı bir televizyon programında, “100 bin dolar versinler hemen veririz” şeklinde yanıt vermiş, bunun üzerine Güneş gazetesi o eve talip olmuştu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN KELEPİR REZİDANS

Güneş gazetesi, “100 bin dolar hazır, tut sözünü” başlıklı manşetinde “Güneş olarak bir o rezidansa talibiz, sözümüz söz” ifadelerini kullanmıştı.

Sonunda dananın kuyruğu koptu ve Kılıçdaroğlu'nun, evin "değersiz" olduğunu ispatlamak için 100 bin dolar fiyat biçmesi, Güneş gazetesini kelepir fiyata rezidans sahibi yaptı!

 

Güneş gazetesinin haberleri ve eve talip olması üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu lüks rezidansını satmak zorunda kaldı.

Gazetenin patronu Zeki Yeşildağ'a bir mektup yazan Zeynep Kılıçdaroğlu daireyi satın alması için cevap beklediğini belirtti.

Bugün Hürriyet'ten Ahmet Hakan'ın köşesinde yayınlanan mektupta Zeynep Kılıçdaroğlu, "Daireyi size satmaya hazır olduğumu bildiririm" derken "daireyi satın almayı gerçekten kabul etmeniz durumunda adalar manzaralı olmayan evimde güle güle oturmanızı temenni ederim." ifadelerini kullandı.

 

TURGAY GÜLER'DEN KILIÇDAROĞLU'NUN MEKTUBUNA YANIT

Güneş gazetesinden ise o mektuba yanıt gecikmedi. Zeynep Kılıçdaroğlu'na gönderilen cevap mektubuna SuperHaber ulaştı.

Güneş gazetesi adına, Zeynep Kılıçdaroğlu'na bir yanıt mektubu kaleme alan Turgay Güler, satın alma işlemi için gerekli paranın hazır olduğunu belirterek, işlemlere başlanması için bir yetkili tayin edilmesini talep etti.

GÜNEŞ'İN SAHİBİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ: KILIÇDAROĞLU'NUN EVİNİ SATIP ARADAKİ FARKI ŞEHİT AİLELERİNE BAĞIŞLAYACAKLAR!

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler ayrıca, evin satın alındıktan sonra gazetenin patronu Zeki Yeşildağ tarafından yeniden satışa çıkartılacağını da duyurdu.

Güler mektubunda, "Bizim açımızdan son derece karlı bu alışverişin ardından hiç şüphesiz daireyi satışa çıkaracağız. Elde edeceğimiz karı da başta şehit aileleri, üniversite talebeleri ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağımızı da belirtmek isteriz."ifadelerini kullandı.

YOLSUZLUK İDDİALARI...

Mektubunda, dairenin Kılıçdaroğlu ailesi tarafından nasıl alındığına dair iddiaları hatırlatan ve yolsuzluk iddialarını bir kez daha gündeme getiren Güler, "Bu arada bu bahse konu daireniz ile ilgili haberimizde size "Bu daireyi alırken ödeme yaptınız mı?" sorusunu yöneltmiştik. Dahası ödemenin belgesini talep etmiştik. Aynı talebimizi yine de gazetemiz aracılığıyla aylar önce de yapmıştık. Görmekteyiz ki sessiz kalmayı sürdürüyorsunuz. Hal böyle olunca dairenin size hediye edildiği iddiaları maalesef yalanlanmamış oluyor." dedi.

İŞTE SUPERHABER'İN ULAŞTIĞI O MEKTUP;

Sayın Zeynep Kılıçdaroğlu,

Göndermiş olduğunuz mektubunuz elimize ulaşmıştır. Babanız CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir televizyon programında "100 bin dolar getirsinler hemen verelim" dediği idarenize Güneş Gazetesi olarak talip olmuştuk.

Mektubunuzda daireyi satmaya hazır olduğumuzu belirtmişsiniz. Çok sevindik biz de almaya hazırız. Daireniz için biçtiğiniz 100 bin dolar bedeli Türk Lirası karşılığı üzerinden (tahmini 379 bin TL) ödeyeceğiz.

Alım satım işlemleri için görevlendirceğiniz şahsın tarafımızla irtibata geçmesini bekliyoruz.

Bizim açımızdan son derece karlı bu alışverişin ardından hiç şüphesiz daireyi satışa çıkaracağız.

Elde edeceğimiz karı da başta şehit aileleri, üniversite talebeleri ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağımızı da belirtmek isteriz.

Bu arada bu bahse konu daireniz ile ilgili haberimizde size "Bu daireyi alırken ödeme yaptınız mı?" sorusunu yöneltmiştik. Dahası ödemenin belgesini talep etmiştik. Aynı talebimizi yine de gazetemiz aracılığıyla aylar önce de yapmıştık. Görmekteyiz ki sessiz kalmayı sürdürüyorsunuz. Hal böyle olunca dairenin size hediye edildiği iddiaları maalesef yalanlanmamış oluyor.

Sayın Zeynep Kılıçdaroğlu:

Babanızın genel başkanı olduğu partinin Ataşehir Belediye başkanı ve milletvekili olan eşinin sizinle aynı binada 17 dairesinin bulunması sanırım bir hukukçu olarak sizce de normal değildir. Dahası aynı binada bir dairede babanızın özel kalem müdürü aittir.

Kalın sağlıcakla.

Turgay Güler
Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

zeynep-kilicdaroglunun-mektubuna,-turgay-gulerden-yanit-islemlere-baslayalim!-.jpeg

SuperHaber.tv 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.