1. HABERLER

  2. KİMDİR

  3. Zeynep Altıok Kimdir?
Zeynep Altıok Kimdir?

Zeynep Altıok Kimdir?

1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

A+A-

Zeynep Altıok Kimdir?

1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

Eğitimini İstanbul’da sürdürmüştür. İstanbul Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümü’nü başarıyla bitirmiştir. Mesleğini yapmama kararı alarak kendini iletişim sektörüne yönlendirmiştir. Reklam ajansları müşteri ilişkileri koordinatörlüğü ve grup yöneticiliği gibi işler yapmıştır.

Yazmış olduğu denemeler, yazılar ve yapmış olduğu kültür sanat konulu söyleşileri çok beğenilen Altıok’un kaleminin değdiği her şey değerlenmiştir.

Birçok gazete ve dergide yayımlanan yazılarını daha sonra Yıldız İzi isimli bir kitapta toplamıştır. Daha sonrasında Gölgesi Yıldız Dolu isminde bir kitap hazırlayan Altıok, bu kitabını babası Metin Altıok’a ithafen çıkarmıştır. 2003 yılında basılan kitapta babası tarafından Zeynep Altıok’a yazılan mektuplardan oluşmaktadır. 

Zeynep Altıok’un Siyasi Hayatı

Çalışma hayatında Sivil Toplum Kuruluşları’na da yer vermiş ve ardından siyasete atılma kararı almıştır. 2012 yılında Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olan başarılı siyasetçi, 2014 yılında da CHP Parti Meclisi üyesi olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi olan Altıok, Toplumsal Bellek Platformu, SODEV, ÇYDD, Barış İçin Kadın Girişimi’nde de üyeliğini gerçekleştirmiştir.

Aynı zamanda Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı, Nazım Hikmet Vakfı ve Ülke Politikaları Vaktı’nda da yönetim kurulu üyesi olmuştur. İnsan ve Doğa Hakların Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenen siyasetçi, 25. Ve 26. Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili olarak meclisteki yerini almıştır.

Ağrı Söz / Biyografi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.