1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 YKS sonuçları Tercihlerde nelere dikkat edilmeli?
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?  2018 YKS sonuçları Tercihlerde nelere dikkat edilmeli?

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 YKS sonuçları Tercihlerde nelere dikkat edilmeli?

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak. Öğrenciler 2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak diye google üzerinden aramaya başladılar bile. Yapılan YKS sınavının hemen ardından sınava giren adaylar YKS sınav sonuçlarınının açıklanacağı tarihi merak içinde bekli

A+A-

İnternette Üniversite sınavı ne zaman açıklanacak, YKS sonuçları,üniversite sınav sonuçları,YKS ösym sonuç,tyt sonuçları,yks sonuçları ne zaman açıklanacak,yks sınav sonuçları, ösym sınav sonuçları öğrencilerimiz tarafından sorgulanıyor. Peki YKS sonuçları açıklandımı? ÖSYM genel bir bilgi verdimi işte tüm soruların cevapları..
 

YKS sonuçları açıklandı.. mı? 2018 YKS TYT sonuçları ÖĞREN, ÖSYM Sonuç SorgulamaYKS sonuçları açıklandı, mı?, 2018 YKS sonuçları, YKS TYT sonuçları öğren, YKS kaçta açıklanacak, ÖSYM Sonuç Sorgulama sayfası, son dakika YKS sonuçları burada... Milyonlara öğrencinin beklediği sonuçların açıklanmasına saatler kaldı. Üniversite adayları ÖSYM sonuç sayfası, YKS sonuçları öğren, YKS sonuçları açıklandı mı diye aratıyor...İşte 2018 YKS sonuçları

SINAV SONRASI TERCİHLER NE ZAMAN?

Sınav maratonunun sona ermesiyle birlikte tüm aday öğrenciler için tercihlerin belirleneceği kritik süreç başladı. Üniversite ve bölüm tercihi, aynı zamanda meslek seçimini belirleyen önemli bir aşama. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasında önceden de planlandığı gibi 31 Temmuz Salı günü açıklanacak. Üniversite kayıtları ise 3-7 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşecek. İsteyenler 3-5 Eylül 2018 tarihleri arasında e- kayıt yapabilecek.. YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı haberimizde.

ÖSYM YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? | YKS AİS sonuçları sorgulamaYKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak. 30 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde bu sene ilk kez gerçekleştirilen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'na yaklaşık iki milyonu aşkın aday katılım sağladı. Sınavın hemen ardından 'YKS sonuçları ne zaman açıklanacak' sorusunun cevabı merakla araştırılmaya başlamıştı. Gözler ÖSYM’den gelecek sınav sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki 2018 YKS sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? ÖSYM giriş ile hemen sorgulayabilirsiniz.

YKS tercih kılavuzu yayınlandı! 2018 üniversite sınavı tercihleriYKS tercih kılavuzu merakla bekleniyordu ve açıklandı. 2018 üniversite sınavı olan YKS geçtiğimiz hafta sonu 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşmişti. Soru ve cevapların yayınlanmasının ardından YKS tercih kılavuzu da erişime açıldı. İşte tüm ayrıntılar...

SINAV SONRASI TERCİHLERDE NELERE DİKKAT ETMELİ?

Uygulamalı eğitimin önemi

Teorik dersler okuduğunuz bölüm ve mesleğiniz hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Ancak özellikle mezun olduktan sonra sizi mesleğinize ve sektöre hazırlayan sürecin altyapısı uygulamalı eğitimde atılır. Uygulamalı eğitimi, geniş olanaklarla en kapsamlı şekilde almak için seçtiğiniz üniversitenin bir araştırma üniversitesi olması önemlidir.

Okurken iş dünyası ile etkileşim imkânı

Uygulamalı eğitimin bir diğer olmazsa olmazı da sektörel deneyimdir. Çünkü, mesleğinizin bağlı bulunduğu sektörle ne kadar erken tanışırsanız, kariyer planlaması ve hedefler gibi geleceğinizi şekillendirecek konularda o kadar erken yol alma şansı elde edersiniz.

Çağdaş ve deneyimli akademik kadro

Akademik eğitiminizi nasıl aldığınız kadar kimden aldığınız da önemlidir. Konusunda uzman, çağdaş eğitim metotlarını benimsemiş, yeterli deneyime sahip ve hem eğitimini aldığınız bölümün derslerinde hem de kişisel gelişiminizde size artı değerler sunan bir akademik kadro, eğitim hayatınız boyunca en büyük desteğiniz olacaktır.

Modern, bilimsel, teknolojik altyapı

Eğitimin olmazsa olmazlarından bir tanesi de modern, bilimsel, teknolojik altyapı olanaklarını öğrencilerine sunmuş olmasıdır.

Sosyal ve kültürel olanaklar

Öğrencilerin üniversite yaşamları sadece eğitim-öğretimden oluşmamalıdır. Üniversiteler öğrencilerine sosyal ve kültürel olanaklar sunarak onların yetişmelerine katkı sağlamalıdırlar.

YKS SINAVI PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) adayların puanlarının hesaplanması için gereken kriterlerde güncelleme yaptı. 2018 YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) ağırlıklı puanların hesaplanabilmesi için Türkçe veya temel matematik testlerinin birinden en az 0.5; Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) ise ilgili puan türünün hesaplanabilmesi için gerekli testlerin birinden en az 0.5 puan elde edilmesi gerekecek.

Düzenlemeden önce TYT’de temel matematik ve Türkçe testlerinin ‘her birinden’ en az 0.5 ham puana ihtiyaç duyuluyordu. AYT’de ağırlıklı puanların hesaplanabilmesi için adayların ilgili testlerden minimum 0.5 ham puan almaları bekleniyordu.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda tercih süresi 7-14 Ağustos 2018 olarak belirtildi.

Adaylar, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecekler.

Adaylar tercihlerini , T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklar. YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun ve tüm bilmek istediklerinizin cevabı haberimizde mevcut.

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Adaylar puanlarını ve mezun oldukları okul türlerini göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyecekler. Adaylar, sadece tercih yapabilecekleri tablolardan olmak koşuluyla girmek istedikleri yükseköğretim programlarını saptayacaklar, bu programların kodları ve adları ile bağlı oldukları üniversite ve fakülte/yüksekokul adlarını tercih sırasına göre yazacaklar. Adayların, yükseköğretim programları arasından tercih yapmaya başlamadan önce, yayımlanan kılavuzdaki tabloların hangilerindeki programlardan tercih yapma haklarının bulunduğunu belirlemeleri gerekir.

Tablo 3'te yer alan ön lisans programlarını, 2018-TYT ’de 150 ve üzeri puan alanlar tercihleri arasında gösterebilecekler.

Tablo 4'te yer alan yükseköğretim programlarını, 2018-AYT/YDT’ de ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alan adaylar tercihleri arasında gösterebilecekler.

Tercih alanlarının tamamının doldurulması zorunlu değildir. Örneğin, bir aday tercih bildiriminde yalnızca dört programı göstermek istiyorsa ve bunlardan herhan gibirine giremediği takdirde başka bir yerde okumak istemiyorsa, sadece bu dört programı yazabilecek.

2018-YKS sonuç bilgilerinde her adayın hesaplanan yerleştirme puanlarına ilişkin başarı sıraları yer alacak.

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı haberimizde mevcut.

YKS'ye giren Mithat sınavda acıkmaktan korktuYKS'nin ikinci oturumuna giren Mithat isimli aday sınavda acıkmaktan korktuğunu ifade ederek, "Annem peynir ekmek yaptı, onları yedim. Dün yumurta falan yemiştim bugün az yedim, umarım acıkmam. Kahvaltıyı tam yapamadım biraz tedirginim. Şekerlerle idare edeceğim" dedi.

Müdür İlci'den öğrenci ve velilere YKS uyarısıMuş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilere ve velilere sınav öncesi uyarılarda bulundu.

YKS adaylarına 'fotoğraflı kimlik belgesi' uyarısıÖSYM tarafından hafta sonu yapılacak YKS için hazırlanan kamu spotunda, sınava girecek adaylardan yanlarında fotoğraflı kimlik belgesi getirmeleri istendi.

YKS BARAJ PUANI KAÇ?

Yaklaşık 2 buçuk milyon öğrencinin gireceği 2018 YKS sınavı baraj puanı belli oldu. Buna göre yapılan resmi açıklamalar çerçevesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavın barajını geçmek için en az TYT’de 150’yi geçmek, Alan Yeterlilik Testi'ndeki (AYT) 180'i geçmeleri gerek. Yani öğrenciler girdikleri sınavda TYT’den 15 net AYT'den 20 net yapmak zorunda.

SINAVLARA TOPLAMDA KAÇ KİŞİ GİRDİ?

TYT'ye başvuru yapan 2 milyon 381 bin 784 aday 7 bin 884 binadaki 129 bin 291 salonda, AYT'ye başvuran 2 milyon 19 bin 853 aday 6 bin 746 binadaki 108 bin 470 salonda, YDT'ye başvuran 131 bin 453 aday ise 779 binadaki 6 bin 418 salonda sınava alınacak.

YKS SINAVINDA 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRECEK Mİ?

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından düzenlenen YKS sınavında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek, ancak açık uçlu sorularda yanlış doğruyu götürmeyecektir.

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak. Öğrenciler 2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak diye google üzerinden aramaya başladılar bile. Yapılan YKS sınavının hemen ardından sınava giren adaylar YKS sınav sonuçlarınının açıklanacağı tarihi merak içinde bekliyor. Peki 2018 Üniversite sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak. İşte YKS sonuçları hakkında tüm detaylar haberimizde mevcut.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.