1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Windows 10 Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Sorunu” ve Çözümü!
Windows 10 Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Sorunu” ve Çözümü!

Windows 10 Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Sorunu” ve Çözümü!

Windows 10 kullananların bilgisayar ekranlarında sık sık kendini hatırlatan “Windows 10 lisansınızın süresi yakında dolacak" uyarısı nedir, nasıl çözülür?

A+A-

Windows 10 kullanıyor ve sık sık lisansınızın süresi yakında doluyor uyarısı geliyorsa çözüm arayışı içinde olabilirsiniz. Windows 10 lisansı hatası lisans bilgilerinizin bir şekilde zarar görmüş olduğunu ve donanım değişikliğine gidilmiş olduğunu gösteriyor olabilir. Peki ya “Windows 10 lisansınızın süresi yakında dolacak sorunu” nasıl çözülür derseniz işte sizlere yardımcı olacak bilgiler..

Windows 10 lisansınızın süresi yakında dolacak sorunu nedir?

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatası alıyorsanız sorun Windows 10 lisans bilginizin bir şekilde zarar görmüş olması olabilir. Windows lisansınızın süresi yakında dolacak uyarısı genelde aktivasyonu yapılmış fakat sonradan bir donanım değişikliğine gidilmiş bilgisayarlarda ortaya çıkabilir.

Örneğin sabit diskiniz arızalandıysa ve daha önceden Windows 10 çalıştırıyorsanız, yeni kurduğunuz Windows 10 daha sonra sizi Windows lisansınızın süresi yakında dolacak uyarısı ile baş başa bırakabilir. Özellikle Windows 7, Windows 8 gibi işletim sistemlerinden Windows 10'a yükseltme yaparak geçiş yaptıysanız o zaman muhtemelen ürün anahtarı da girmemişsiniz demektir. Windows 10 aktivasyonu otomatik gerçekleşmiştir.

“Windows 10 lisansınızın süresi yakında dolacak sorunu” nasıl çözülür?

Windows 10 lisansı ile birlikte satın aldığınız bilgisayarınızda kayıt defterinde oluşan bir problemden ya da herhangi bir nedenden dolayı bu hata oluşabilir.Çözüm için ise aşağıdaki adımları takip edelim;

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.