1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Van’da ‘Basketbol Aday Hakem Kursu’ Açılıyor
Van’da ‘Basketbol Aday Hakem Kursu’ Açılıyor

Van’da ‘Basketbol Aday Hakem Kursu’ Açılıyor

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Van Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla "2018 Sezonu...

A+A-

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Van Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla "2018 Sezonu Basketbol Aday Hakem ve Masa Görevlisi Kursu" açılıyor.

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından 2018 yılının ilk hakem kursunu açacaklarını belirten Basketbol Van İl Temsilcisi Tezcan Tokcan, "Türkiye Basketbol Federasyonumuz ve il temsilciliğimiz tarafından 2018 yılı için planladığımız Basketbol Aday Hakem ve Masa Görevlisi Kursumuzun son başvuru tarihi 13 Ocak 2018 olup, 14 ile 15 Ocak 2018 tarihleri arasında ise kursumuzu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ait Atatürk Şehir Stadımızın arkasında bulunan Ferdi Sporlar Merkezimizde, Mehmet Keser Atar hocamızın eğitmenliği ile açmayı hedefliyoruz. İlimizde bu kursumuzu açmayı planlamamızın amacı ise; üst klasmanlara daha çok hakem göndermeyi, bu işe gönül veren, önemseyen ve sorumluluk bilincinde olan hakemlerimizi mutlaka iyi bir yerlere getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla ilimizde basketbol branşımıza seyircilerimizin ilgileri oldukça büyük, biz de bunu göz önünde bulundurarak Türkiye Basketbol Federasyonumuzla birlikte daha çok basketbol maçları düzenleyecek, ülkemiz basketboluna sporcu ve hakemler kazandıracağız. Başvurular Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Basketbol İl Temsilciliğimize şahsen dilekçe ile yapılacak olup, detaylı bilgiler ise van.gsb.gov.tr uzantılı internet sitesinden öğrenebilirler" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı (IHA)

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.