1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Van İl Milli Eğitim Müdürü Başkale’de ‘Eğitim Değerlendirme’ Toplantısı
Van İl Milli Eğitim Müdürü Başkale’de ‘Eğitim Değerlendirme’ Toplantısı

Van İl Milli Eğitim Müdürü Başkale’de ‘Eğitim Değerlendirme’ Toplantısı

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin başkanlığında Başkale ilçesinde "Eğitim Değerlendirme" toplantısı yapıldı.

A+A-

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin başkanlığında Başkale ilçesinde "Eğitim Değerlendirme" toplantısı yapıldı.

Tepebaşı İmam Hatip Ortaokulunun konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van'ın 2019 yılında normal eğitime geçiş sürecinin hızla sürdüğünü belirterek, fiziki altyapının oluşması anlamında yoğun bir çalışmanın sürdüğünü belirtti. 2017-2018 eğitim öğretim yılında özellikle belediyelerin eğitime verdiği katkıdan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Kıyasettin Kırekin, öte yandan sosyal ve kültürel anlamda da Van ilinin iyi bir noktada olduğunu söyledi. Proje bazında özellikle son dört yılda Van'ın Türkiye'nin ilk beş ili arasında yer aldığını belirten Kırekin, bu anlamda öğretmen ve öğrencilerin gösterdiği performansın takdire şayan olduğunu belirtti. Kırekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Başkale'nin bizim için ne kadar değerli olduğu ve ilçede 15 bine yakın öğrencimiz için ne gerekiyorsa yapmamız lazım. Eğitimin, öğretiminin ve öğretmenin olmadığı yerde cehaletin vardır. Geleceğimiz hep aydın olacaktır."

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda; yeni eğitim öğretim kurumlarının yapılması için tahsis edilen arsaların durumu, devam eden yatırımlar ve yapılacak olan yeni okulların durumunun görüşüldüğü toplantıda; destekleme kursları, akademik başarı, okullaşma oranı, taşımalı sistem, pansiyonların genel durumu, iş ve işleyişi, öğrencilerin okula devamı ve devamsızlık konuları, iş güvenliği ve sağlığı, değerler eğitim, okulların temizliği ve hijyen gibi konular da ele alındı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.