1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Van Haber Vaski’de ‘İç Kontrol Sistemi’ Semineri
Van Haber Vaski’de ‘İç Kontrol Sistemi’ Semineri

Van Haber Vaski’de ‘İç Kontrol Sistemi’ Semineri

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığınca atölye çalışması dahilinde "İç kontrol sistemi" konulu eğitim semineri...

A+A-

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığınca atölye çalışması dahilinde "İç kontrol sistemi" konulu eğitim semineri düzenlendi.

VASKİ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından VASKİ hizmet binası toplantı salonunda düzenlenen ve üç gün süren seminere daire başkanları, şube müdürleri ile ilgili personeller katıldı. Seminere katılan Prof. Dr. Hakkı Hakan Yılmaz, katılımcılara sistemin içerikleriyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Kalkınma planları ve programlarda yer alan politika ve hedefler doğrultusunda kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde elde edilmesi ve kullanılmasının önemi üzerinde duran Yılmaz, kamu malî yönetiminin yapısı ve işleyişi, kamu bütçelerinin hazırlanması, uygulanması, tüm malî işlemlerin raporlanması ve malî kontrolün düzenlenmesi konularında katılımcıları bilgilendirdi.


HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.