1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Uzun Süredir Tartışılıyordu: Cumhurbaşkanı Talimat Verdi!
Uzun Süredir Tartışılıyordu: Cumhurbaşkanı Talimat Verdi!

Uzun Süredir Tartışılıyordu: Cumhurbaşkanı Talimat Verdi!

İstanbul’un görünüşünü bozan yapılar ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi: “Bu tip yapılara kesinlikle izin vermeyin, acımayın. Görüntüyü bozan yapıları derhal yıkın.

A+A-

Cumhurbaşkanı yıkılmasını istediği binaların içerisinde rezidansların bulunduğunu da öğrendi. Daha önce milletvekilleri ile yapmış olduğu kapalı toplantıda Erdoğan, “Bunları yapan kişiyi tanırım. Tıraşlanmasını istedim, yapmadı” demişti.

Uzun yılardır tartışılan fakat hiçbir şekilde önlem alınmayan ve İstanbul Boğazı’nın görüntüsünü bozan rezidans ve diğer binalar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi: “Bu tip yapılara kesinlikle izin vermeyin, acımayın. Görüntüyü bozan yapıları derhal yıkın.” Bakanlar Kurulu Toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldığı sırada bu konu tekrar gündeme geldi. Çere ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki bu konu hakkında ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını, kurala uymayan bütün yapıların yıkıldığını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı buna örnek olarak Reina ve Galatasaray Adası’nın yıkılan bir bölümünü belirtti.

Gereken Yapılsın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantıda yıkım konusunda herkesin yaklaşımının ne olduğunu bildiğine dikkat çekerek, “Benim bu konu ile ilgili başından beri görüşüm çok net” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın bu konu hakkında daha önce yaptığı açıklamayı hatırlatan Erdoğan, “İmar uygulamalarından şikâyet ediyorsunuz ama sizin hiç mi sorumluluğunuz yok. Bakanlık olarak gerekeni yapmalısınız” şeklinde konuştu.

Kurala uymayan bütün yapıların Çevre ve Şehircilik Bakanı isimlerini sayarak yıkılacağı bilgisini verdi. Erdoğan ise bu konuya, “Biliyorum, çok yakından da bu işi bizzat takip ediyorum. Bu tip yapılara kesinlikle izin vermeyin. Acımayın. Silueti bozan, imara aykırı yapıları yıkın” şeklinde cevap verdi. İsmi okunan binaların arasında rezidansların da bulunduğu tespit edildi.

Cumhurbaşkanı: Bu Konuda Tavrımı Biliyorsunuz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce, “İmara aykırı, silueti bozan yapılar ile ilgili tavrımı biliyorsunuz” ifadesi üzerine bakanlara İstanbul’da bulunan tarihi yarımadayı hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, birkaç yıl önce yaptığı kapalı toplantı sırasında milletvekillerine, “Bunları yapan kişiyi tanırım. Tıraşlanmasını istedim, yapmadı. O günden beri kendisi ile konuşmuyorum.” şeklinde konuşmuştu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.