1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Twitter’a Yeni Güncelleme Geldi
Twitter’a Yeni Güncelleme Geldi

Twitter’a Yeni Güncelleme Geldi

Twitter uzun süredir büyük sıkıntı içerisindeydi. Hisseleri düştü ve kullanıcı sayısı azaldı. Ve çıkan diğer sosyal medya uygulamaları arasında popülerliğini kaybetmişti. Bu yüzden Twitter artık zor bir duruma girdi.

A+A-

 

Twitter’ın bu yıl yaşadığı sıkıntılar maalesef göz ardına atılacak gibi değil.

Twitter yaptığı yenilikler ile insanlara “Twitter, dünya gerçekleşen her şeydir” sloganıyla kendini yeniden tanıttı. Twitter kullanım amacını, bilindiği üzere tanıklar ile paylaşım içinde olmak değil, olan biteni takip etmek olduğunu bir kez daha kullanıcılarına hatırlattı. Artık atağa geçerek tasarım konusunda Twitter kendini güncelledi. İşte sizler için Twitter’a gelen güncellemeler hakkında kısaca bir derleme yaptık:

-İlk önce Android’e gelen yeni güncelleme bu sefer İOS platformuna da geldi.

-Tek bir yerde hesaplar ve ayarlara ulaşabilirsiniz. 

-Twitterda artık daha az sekme bulunacak. Böylece kullanımı kolaylaşacak.

-Başlıklar kalın yazı ile yazılarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

-Tipografi gittikçe sadeleşti. Ayriyeten kare profil fotoğrafıkalkarak yerine yuvarlak profil fotoğrafı geldi. Değişik görünüm gelen yeni güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

-Gelen güncelleme ile ikonlarda yenilendi. Kullanıcılar tarafından cevap ver ikono sil olarak anlaşılıyordu. Twitter buna da el atarak cevap verme butonunu daha anlaşılır bir şekilde değiştirdi. 

-Twitter bilindiği üzere İOS ve Android üzerinde kullanıcılara sunulan bir uygulama. Artık bu güncelleme ile RT, like ve cevap sayıları güncellenecek. 

Artık sohbetler hızlı bir şekilde ilerleyecek ve cevap anlık olarak gözükecek. 

Bu güncellemeler ile Twitter’ın amacı eski popüler günlerine geri dönmek. 

 

Twitter’ın Özellikleri

 

Tiwtter 2006 yılında kullanıcıların beğenisine çıkan bir uygulamadır. 2016 yılında ortalama 310 milyon kullanıcıya ulaşan uygulama, Facebook’un en büyük rakiplerinden biridir. Burada genel amaç Tweetler atarak bu yazılanları farklı insanlara ulaştırmak. Twitter’ı son zamanlarda büyük markalar, siyasetçiler, ünlüler vb. kişiler kullanmaktadır. Twitter diğer sosyal medya uygulamaları arasında farklı özelliklerin olması onu farklı kıldı. Bu uygulamayı kullanan kişiler ile anlık olarak sohbet edebilir, düşüncelerinizi özgür olarak paylaşabilirsiniz. Sürekli olarak kullanılan ve uygulamalar arasında sevilen bir uygulamadır.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.