1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tutak'a 23 Milyonluk Yatırım
Tutak'a 23 Milyonluk Yatırım

Tutak'a 23 Milyonluk Yatırım

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi ile Ağrı’nın Tutak ilçe Belediyesi, sine kayyum atanmasının ardından Erzurum Merkez Yakutiye İlçe belediyesi 2017’nin başında kardeş belediye oldular.

A+A-

Erzurum Merkez  Yakutiye İlçe Belediyesi ile  Ağrı'nın  Tutak ilçe Belediyesi, sine kayyum atanmasının ardından  Erzurum Merkez  Yakutiye İlçe belediyesi 2017'nin başında kardeş belediye oldular.  Yakutiye Belediye Başkanı  Ali Korkut,  Tutak Kaymakamı ve Kayyum  Erkan İsa Erat, el birliği, iş birliğini devam ettirirken, gelen hizmet Tutaklının yüzünü güldürdü.  Tutak'a teknik ekibiyle çıkarma yapan  Ali Korkut ile Kaymakam  Erkan İsa Erat, ilçede yoğun ilgi gördüler.

Yakutiye Belediyesi ile  Tutak kardeşliği ilçede olumlu değişimlerle devam ediyor.  Yakutiye Belediye Başkanı  Tutak'ın gelişimi için teknik ve yatırım olarak yardımlarını sürdürürken, gelişmeleri yerinde incelemek için  Tutak'a gitti.  Ali Korkut ile Kaymakam  Erkan İsa Erat, sokakta insanların hatırını sorup, kahvede oturup çay eşliğinde sohbet ettiler. Halk memnuniyetini ifade eterken, "Kardeşliğin devamını bekliyoruz. Kaymakamımızın uzun süre hizmetine devam etmesini istiyoruz. Biz sizden memnunuz, devletimizin bakışından memnunuz" diye duygularını paylaştılar.

İlçe kaymakamı ve kayyum  Erkan İsa Erat ile birlikte yapılan hizmetleri yerinde inceleyen  Ali Korkut, " Tutak ile  Yakutiye kardeş olurken,  Erkan İsa kardeşimle bizimde kardeşliğimiz pekişti. İlçeye bir dizi hizmet yapıldı. Kaymakamımız  Tutak'da Erzurumlu farkını ortaya koymuş. Bizde sürekli desteğimizi sürdürüyoruz. Vatandaş ile birlikte olduk. Gülen insanlar bizi karşıladı. Kaymakamımızla bizi bağırlarına bastılar. İlçe modern bir kesim hane kazanmış, mesire alanı tamamlanıyor. İlçe içindeki yollar büyük değişimi yansıtıyor. Kardeşliğimiz ve her türlü yardımlarımız devam edecek. Güzel bir iş yapıyoruz. Kaymakamımız oldukça gayretli. Tutaklı bunları görüyor" dedi.

Tutak'a 23 milyonluk yatırım

Tutak Kaymakamı  Erkan İsa Erat, kardeş belediye katkılarıyla birlikte ilçenin acil ihtiyaçlarını giderdiklerini belirtiyor.  Ali Korkut'un desteğiyle belediyecilik alanında teknik ve idari destek aldıklarını, kendilerini yalnız hissetmediklerinin altını çiziyor.

Kaymakam  Erkan İsa Erat, 20 projenin hayata geçebilmesi için kardeş belediye olan  Erzurum merkez  Yakutiye Belediye Başkanı AK partili  Ali Korkut'unda desteğiyle hayat bulmaya başladığını belirterek, "Kardeşlik böyle bir şey. Burada hizmetlerimiz yürüyor. Modern bir kesimhane yaptık. Başkanımız ile birlikte inceledik. Yollar, mesire alanı, meydan çalışmamız oldu. Hizmetler birbiri ardına devam edecek.  Yakutiye Belediyemiz, ilçemizden 44 öğrenciyi de tarih bilincini geliştirmek adına  Çanakkale'ye götürdüler. Şimdi her kahvede bunlar konuşuluyor. Bugün olduğu gibi  Ali Korkut bizi hiç yalnız bırakmıyor. İhtiyacımız olduğunda teknik personelini gönderiyor. El birliğiyle  Tutak'ın çehresini değiştiriyoruz. Halkımız devletin elini gördü. Sizin de gördüğünüz gibi sokakta, kahvehanede büyük bir ilgi görüyoruz. Hizmetin karşılığı bu, çok güzel bir his" şeklinde konuştu.

Tutak'ta ne olmuştu

Terör soruşturması kapsamında Belediye Başkanı DBP'li Fırat Öztürk tutuklanmıştı. Hizmeti aklına getirmeyen BDP'li belediye, devletin hizmet için gönderdiği kaynakları  PKK'ya aktarırken, yolsuzluklar ile şahsi menfaat temin etmişti. Bunların üzerine Ocak 2017'de belediye başkanı tutuklanırken, Kaymakam  Erkan İsa Erat Belediyeye kayyum olarak atanmıştı. BDP'li belediyede yaklaşık 5 milyon lirayı bulan kayıp para bulunuyordu. Konuyla ilgili hukuki süreç devam ediyor. 

tutaka-yatirim.jpg


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.