1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye’nin en büyük kitap okuma projesi
Türkiye’nin en büyük kitap okuma projesi

Türkiye’nin en büyük kitap okuma projesi

​Şanlıurfa’da Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Türkiye’nin en büyük kitap okuma projesi olarak bilinen "Eyyübiye Okuyor" projesine her geçen gün rağbet artıyor.

A+A-

Şanlıurfa’da Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017 yılının aralık ayında başlatılan "Eyyübiye Okuyor" projesi devam ediyor. Proje kısa sürede ilçedeki tüm okulların ve toplumdaki her kesiminin gündemine oturdu.

Proje ile öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kazanmalarına yardımcı olmak ve toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçlayan Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, kısa sürede binlerce çocuğa ve veliye ulaştı.

Uygulamaya konulan proje hakkında bilgi veren Eyyübiye Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Arpag, bu projenin 100 bin öğrenci ile Türkiye’nin en büyük kitap okuma projesi olduğunu söyledi.

Arpag, "Eyyübiye Okuyor' projesi, öğrencilerin kendini ifade etme, iletişim ve sosyal beceri gelişimlerini destekleme ve kitap okuma etkinliğinin eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olduğu farkındalığını oluşturma hedefiyle yola çıkmıştır. Proje Aralık 2017 tarihi itibari ile Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 218 okulda, 100 bin öğrenci ile Türkiye’nin en büyük kitap okuma projesi olarak uygulanırken, '100 bin çocuk 100 bin kitap' hedefi ile yola çıkılan proje, kısa süre zarfında onlarca bağışçı ve 42 bin 100 kitaba ulaşmıştır. Projenin en temel etkinliği tüm okullarda her gün okuma saatleri yapılması, okuma saatlerine okul yöneticileri ve yardımcı personellerinin katılması, dönemde en az bir gün velilerin de katılım sağlaması oluşturmaktadır. Toplumsal duyarlılığı arttırmak adına haftanın bir günü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici ve personelleri kitap okuma saati yapmaktadır. Projede yazarlık atölyeleri, kendi hikâyeni yaz ve sesli hikâye gibi çeşitli etkinlikler de yer almaktadır." dedi.

Arpag, öğrencilerin ve velilerin gelişimi açısından bu gibi projelerin devam edeceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.