1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TSK personeline 2018 yan ödeme kararnamesi çıktı mı?
TSK personeline 2018 yan ödeme kararnamesi çıktı mı?

TSK personeline 2018 yan ödeme kararnamesi çıktı mı?

TSK personeline yan ödeme kararnamesi ile ne kadar zam yapıldı? TSK personeline Yan Ödeme Kararnamesi ile yapılacak olan iyileştirme 18 Nisan itibarı ile yapıldı.

A+A-

TSK personeline Yan Ödeme Kararnamesi ile yapılacak olan iyileştirme 18 Nisan itibarı ile yapıldı.

2018 yan ödeme kararnamesi kapsamında özlük haklarını 926 sayılı TSK Personel Kanunu'na göre alan subay, astsubay ve uzman erbaşların maaşlarında 1 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere aylık net 400 lira iyileştirme yapıldı. Ayrıca; SAT/SAS ve Komando sınıfı personele ilave net 679 lira, deniz hizmet süresi 4 yıl ve üzeri olan personele net 553 lira, deniz hizmet süresi 8 yıl ve üzeri olan personele net 690 lira, deniz hizmet süresi 12 yıl ve üzeri olan personele net 813 lira yan ödeme ve iş güçlüğü tazminatında iyileştirme yapılmıştır. 

İşte Sosyal Medyadan Yapılan O Duyuru

Yapılan açıklamada ''2018 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi İle Yapılan İyileştirmeler' başlığı ile yapılan duyuruda; 2018 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi 18 Nisan2018 tarihinde onaylanmıştır. Bu kapsamda;  özlük haklarını 926 Sayılı Personel Kanuna göre alan, subay, astsubay ve uzman erbaşların maaşlarında 01 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere aylık net 400TL. (Dörtyüz) iyileştirme yapılmıştır. Ayrıca komando, SAT / SAS deniz hizmet süresi, 4 ve üzeri sıralı hizmet garnizonu görevi gibi konular, başta olmak üzere çeşitli hususlarda da iyileştirme yapılmıştır. SAT/SAS ve komando sınıfı personele ilave net 679 TL (altıyüzyetmişdokuz), deniz hizmet süresi 8 yıl ve üzeri olan personele net 690 TL (altıyüzdoksan), deniz hizmet süresi 12 yıl ve üzeri olan personele 813 (sekizyüzonüç) yan ödeme ve iş güçlüğü tazminatında iyileştirme yapılmıştır.''denilmiştir.

Jandarma Teşkilat Görev ve Yetkileri Kanunun 20. maddesi şöyle:

Özlük hakları:

Madde 20 – Jandarma Genel Komutanlığı personeli; bu Kanunla getirilen hakların yanısıra, özlük hakları bakımından, 926 sayılı “Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu”, 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” ile genel ve özel düzenleme getiren diğer kanunlarla verilen haklardan da yararlanır.

Yan Ödeme Kararnamesi Nedir?

Yan ödeme kararnamesi devlet memurlarına ödenecek olan zamlara ve tazminatlara ilişkin karara deniliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.