1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tkdk’dan Bilgilendirme Toplantısı
Tkdk’dan Bilgilendirme Toplantısı

Tkdk’dan Bilgilendirme Toplantısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü tarafından IPARD II 3. Başvuru Çağrı İlanının yayınlanmasıyla Hasköy...

A+A-

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü tarafından IPARD II 3. Başvuru Çağrı İlanının yayınlanmasıyla Hasköy ilçesinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

TKDK tarafından IPARD II 3. Başvuru Çağrı İlanının yayınlanmasıyla Muş İl Koordinatörlüğü tanıtım çalışmalarına başladı. Destekleme kapsamında yer alan tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar ve çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme tedbirlerine ilişkin bilgi paylaşıldı.

Hasköy Halk Sağlığı Merkezinin konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, katılımcılara TKDK ekibi tarafından ilk olarak proje süreci ile ilgili sunum yapıldı. Proje başvurusunda bulunmak isteyen gerçek veya tüzel kişiliklerin uyması gereken genel başvuru şartlarına da değinilen bilgilendirmede, yatırım yapmak isteyen yeni işletmeler için destek oranlarının yüzde 40-50, kapasite artırımı yapmayacak olan mevcut işletmeler için de destek oranlarının yüzde 50-60 arasında değişebileceği ifade edildi. Süt üreten tarımsal işletmelerde süt satışını kanıtlayabilen ve belirtilen sınırlarda kalmak kaydıyla hayvan mevcudiyeti olan yatırımların yüzde 70 oranında destek alabileceği kaydedilirken, yumurta tavukçuluğu sektöründe sadece kapasite artırımı yapmayacak olan mevcut işletmelerin destek kapsamında olduğu vurgulandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.