1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. THY’de Komite Atamaları Yapıldı
THY’de Komite Atamaları Yapıldı

THY’de Komite Atamaları Yapıldı

Mehmet Büyükekşi THY Yönetim Kurulu görevinden ayrılırken, yerine Orhan Birdal atandı.

A+A-

 

Tanıtım giderlerinin kimlere gittiği konusunda şüpheli mali durumlarla karşılaşılan Türk Hava Yolu’nda (THY)’de komite atamaları yapıldı. THY’nin yaptığı açıklamasında, THY Yönetim Kurulu’ndan Sorumlu olan Komite’nin Başkanlığı’na Mehmet Muzaffer Akpınar’ın, komite üyesi olarak Ogün Şanlıer’in atanmasına karar verildiğini belirtildi. Açıklamada şunlar söylendi:

"Kurumsal Yönetim Komitesi'ne başkan olarak bağımsız yönetim kurulu üyesi Arzu Akalın'ın, komite üyeleri olarak yönetim kurulu üyeleri İsmail Gerçek ve Orhan Birdal ile Sermaye Piyasası Kurulu II-17.1 nolu Kurumsal Yönetim Tebliği gereğince Yatırımcı İlişkileri Müdürü Kadir Coşkun'un; Riskin Erken Saptanması Komitesi'ne başkan olarak bağımsız yönetim kurulu üyesi Ogün Şanlıer'in, komite üyesi olarak yönetim kurulu üyesi Mehmet Muzaffer Akpınar'ın; İcra Komitesi'ne Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İlker Aycı'nın İcra Komitesi Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Sn. Bilal Ekşi'nin İcra Komitesi Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Cenk Dilberoğlu'nun ise İcra Komitesi Üyesi olarak atanmasına karar verilmiştir."

Yönetimde Değişiklik

THY’nin yaptığı açıklamada bugün gerçekleştirilen toplantıda Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükeşi’nin görevinden ayrılırken, yerine Orhan Birdal’ın getirilmesine karar verildiği belirtildi.

Orhan Birdal Kimdir?

Erzincan’ın Kemah ilçesinde 1958 yılında doğan Orhan Birdal, 1980 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulundan mezun oldu. Ayriyeten Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1990 yılında yüksek lisansını tamamladı. Ve İngilizcesini geliştirdi.

1982 yılında Atatürk Havalimanı’nda Hava Trafik Kontrol olarak çalışan Birdal, daha sonra sırası ile Erzincan’da Havaalanı Müdürlüğü ve Hava Tarfik Kontrolü, Nevşehir Kapadokya, İzmir ve Trabzon Havalimanları Başmüdürlüğü görevlerinden sonra DHMİ Genel Müdürlüğü İşletme Daire Başkanlığı görevini yaptı.

2003 yılında ise DHMİ Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ve Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Orhan Birdal, DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür görevinde 2007 ile 2015 yılları arasında bulundu. Daha sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşavirliğine atandı.

Orhan Birdal evli ve dört çocuk babası olup, çeşitli kurum kuruluşlar tarafından birçok ödüle layık görülmüştür.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.