1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sümer’den Konyaaltı Sahili Protestolarına Tepki
Sümer’den Konyaaltı Sahili Protestolarına Tepki

Sümer’den Konyaaltı Sahili Protestolarına Tepki

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, CHP Antalya milletvekilleri ve il teşkilatının da yer aldığı Konyaaltı sahili projelerine yönelik protestolara tepki...

A+A-

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, CHP Antalya milletvekilleri ve il teşkilatının da yer aldığı Konyaaltı sahili projelerine yönelik protestolara tepki gösterdi.

AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, dün Konyaaltı Sahilinde bir grup vatandaş ile birlikte CHP Antalya milletvekilleri ve il teşkilatının da katıldığı Konyaaltı sahili projelerine yönelik protestolara tepki gösterdi.

Sümer, CHP'lilerin AK Parti iktidarı ve AK Belediyelerin icraatlarını körü körüne eleştirip engellemeye çalıştığını söyledi. Rıza Sümer, "CHP'liler değilmi 3'ncü köprü, 3'ncü havalimanı, Kanal İstanbul'un yapılmasına karşı çıkan. İşte aynı zihniyetin buradaki temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in projesine, Antalyamızın gerdanlığı Konyaaltı'nda yapımına başlanan Boğaçayı projesine, Konyaaltı Sahil Projesine, Kruvaziyer Liman projelerimize karşı çıkarak protestolarıyla engellemeye çalıştıklarını zannediyorlar" dedi.

"Vizyon yoksunu muhalefeti üzülerek izliyoruz"

Sümer şöyle devam etti: "Muhalefet görevinin, iktidarın her hizmetine, kente ve ülkeye yapılan yatırımlara karşı çıkmak, protesto etmekten ibaret olduğunu zanneden, muhakeme yeteneği ve vizyondan yoksun CHP zihniyeti, hepsi birbirinden değerli, Antalya'nın marka değerini yükseltecek bu projelerimizin, ömrünü bilime adamış meslek sahipleri tarafından hazırlandığını, yine bu projelerin Menderes Türel Başkanımız vasıtasıyla Antalya'daki meslek odalarına sunumunun yapıldığını, masaya yatırılarak tüm detaylarının konuşulup tartışıldığını, Antalya kamuoyunun bilgilendirildiği gerçeğini bir kenara bırakarak protesto etmesi Konyaaltı'nın ve Antalya'nın kalkınmasına fayda sağlayacak bir gösteri değildir, olamaz. Vizyon yoksunu olanların protestolarını da üzülerek izliyoruz" diye konuştu.

"CHP İl Başkanı Konyaaltı'nı Başkan Böcek'ten daha iyi mi biliyor"

Konyaaltı Sahil, Boğaçağı ve Kruvaziyer Liman projelerine karşı çıkan protestocu grubun içinde, hiçbir yerel yöneticiyi göremediğini belirten Sümer, "Boğaçayı projesi şayet o ezbere protestoda söylenenler gibi olsaydı, o tezlerin az da olsa bir geçerliliği olsaydı, CHP il Başkanının, Genel Başkan Yardımcısının yanında ve hatta en ön safta Konyaaltı'nın yerel yöneticisi, belediye başkanı da olmaz mıydı? Bu protestocular Boğaçayı'nı, sahili Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten daha iyi mi biliyor ki, onun bugüne kadar olumsuz herhangi bir beyanatını duymadığımız projeye karşı çıkıyor. Boğaçayı projesi, bölgenin ve kentimizin marka değerini artırmanın yanı sıra doğayı ve çevreyi koruyup güzelleştiren, doğal hayatı, kuşları, böcekleri olumsuz yönde etkilemeyecek, çılgın olduğu kadar vizyon bir projedir. Projenin Antalya'ya sağlayacağı marka değeri, istihdama ve ekonomiye katkısını protestocu grubun anlayamama sebebi ise, hesaptan anlamamalarıdır. Çünkü hayatları boyunca muhalefetlik yapmış olmaları, böylesine vizyon projeleri anlamalarına engel oluyor" dedi.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.