1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e Yeni Görev
Sü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e Yeni Görev

Sü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e Yeni Görev

Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği (TOSS) Başkanlığı'na seçilen Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof.

A+A-

Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği (TOSS) Başkanlığı'na seçilen Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Uluslararası Obezite Dernekleri Federasyonu (IFSO) Yönetim Kurulu Üyeliği'ne de seçilerek bu alanda Türkiye'yi dünyada temsil edecek.

Türk Cerrahi Derneği 2. Başkanı da olan Prof. Dr. Şahin, hekimlik, akademisyenlik ve rektörlük görevlerinin yanında uluslararası arenada Türkiye'yi temsilen söz sahibi olacak.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, yaptığı açıklamada, obezitenin ve obeziteye bağlı hastalıkların başta diyabet olmak üzere tüm dünyada önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyledi. Bu sorunun Türkiye'de de giderek arttığını ifade eden Prof. Dr. Şahin, "Ülkemiz obezite ve buna bağlı hastalıkların tedavisi konusunda dünyada saygın bir yerdedir. Ülkemizde bu konuda başarılı çok sayıda cerrah arkadaşımız bulunmaktadır. Arkadaşlarımızın bizi Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği Başkanlığı'na layık görmeleri memnuniyet vericidir. Kendilerine teşekkür ederim. Uluslararası Obezite Dernekleri Federasyonu bünyesinde ülkemizi, meslektaşlarımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.