1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Stso Başkanı Kuzu: “Şirket Kurmak Kolaylaştı”
Stso Başkanı Kuzu: “Şirket Kurmak Kolaylaştı”

Stso Başkanı Kuzu: “Şirket Kurmak Kolaylaştı”

Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun yürürlüğe girmesiyle ile Ticaret Sicil Müdürlüklerinin...

A+A-

Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun yürürlüğe girmesiyle ile Ticaret Sicil Müdürlüklerinin "Tek Durak Ofise" dönüşmesi ve 7 prosedürün 1'e indiğini söyleyen Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, oda bünyesinde bulunan Ticaret Sicil Müdürlüğü'nde şirket kurulumları tek noktadan gerçekleştirilmeye başlandığını dile getirdi.

Kuzu, "Anonim Şirket ve Limited Şirketle Defterlerin açılış onayları, imza tasdikleri de yine Ticaret Sicili Müdürlüğümüzce yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca Sadece Limited Şirketlerin kuruluş ve Sermaye artırımlarında bankalara bloke edilen yüzde 25 sermayenin ödenmesi de yürürlükten kaldırılmıştır. Söz konusu düzenlemelerle ticari hayatın kolaylaştırılması, işlem maliyetlerinin ciddi oranda azaltılması hedefleniyor. Ayrıca bu düzenlemelerle, yatırım ortamına ilişkin bürokratik süreçlerde zaman ve maliyet açısından iyileştirme sağlanması, ulusal ve uluslararası yatırımların artırılması, uluslararası kuruluşların yatırım ortamına ilişkin raporlarında ülke sıralamasının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Üyelerimiz ve Yatırımlar açısından zaman ve maliyet avantajı sağlayan uygulamaların iş dünyasına hayırlı, uğurlu olmasını dilerim" dedi.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.