1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. Soylu: Ağrı'da O Şarkıyı Yayınlatmayacaksınız
Soylu: Ağrı'da O Şarkıyı Yayınlatmayacaksınız

Soylu: Ağrı'da O Şarkıyı Yayınlatmayacaksınız

Soylu: "HDP bir şarkı yazmış. Şarkıda 'Tek vatana hayır, tek devlete hayır, tek bayrağa hayır' diyor. Şırnak ve Ağrı Valiliğimiz ile konuştuk. Sakın ha, bunların hiç birisini hiçbir yerde yayınlatmayacaksınız" dedi.

A+A-

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, "HDP bir şarkı yazmış. Şarkıda 'Tek vatana hayır, tek devlete hayır, tek bayrağa hayır' diyor.  Şırnak ve  Ağrı Valiliğimiz ile konuştuk. Sakın ha, bunların hiç birisini hiçbir yerde yayınlatmayacaksınız" dedi.

İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu, partisinin  Zonguldak Milletvekilleri  Hüseyin Özbakır,  Faruk Çaturoğlu ve Özcan  Ulupınar ile birlikte Kdz. Ereğli ilçesi  Erdemir ofis yolu üzerinde düzenlenen mitinge katıldı. Burada kalabalığa hitap eden Soylu,  Türkiye'nin sürekli darbelerle ve terörle terbiye edilmeye çalışılıp ilerlemesinin durdurulmaya çalışıldığını söyledi. Soylu konuşmasında "Bizi terbiye etmeye çalıştılar darbelerle, terörizmle. Bizi anarşizmle, enflasyonla, ekonomik krizlerle, siyasal kaoslarla, kıyafetlerimiz üzerinden, inançlarımız, değerlerimiz üzerinden terbiye etmeye çalıştılar. Kardeşi kardeşe vurdurarak bizi terbiye etmeye çalıştılar. Bizi 1960 darbesi ile bir başbakanımızı asarak terbiye etmeye çalıştılar. 'Bu ülkeyi size idare ettirmeyeceğiz' diyerek bizi terbiye etmeye çalıştılar. Oyla iş başına gelen iktidarları 'İstediğimiz gibi alaşağı ederiz' diyerek medya baronları ve medya patronları ile bizi terbiye etmeye çalıştılar. 15 Temmuz'da o haninin, o meczubun, o alçağın verdiği talimatlarla bu ülkede F16'larla, helikopterlerle, tanklarla benim ülkemizin masum insanının üzerine kurşun yağdırarak, bu ülkeyi istila etmeye çalışarak bizi terbiye etmeye çalıştılar. 'Bu ülkeyi istediğiniz gibi yönetemezsiniz, bu coğrafyada size istediğinizi yaptırmayız, millet idaresi nedir?' diye bizi terbiye etmeye çalıştılar. 16 Nisan sadece 18 maddelik bir referandumun adı değildir. 16 Nisan sadece bir anayasa değişikliğinin adı değildir. Bu memleketin üzerine oynanan oyunlara karşı, bizi terbiye etmeye çalışanlara karşı, bu vatanda bizimdir, bu toprak bizimdir diyen o güçlü sesin adıdır" dedi.

"SAKIN HA, BUNLARIN HİÇ BİRİSİNİ HİÇBİR YERDE YAYINLATMAYACAKSINIZ"

Soylu, 7 Haziran'da yüzde 10'un üzerinde oy alan HDP'nin afra ve tafrasından geçmediğini ve "Biz arkamızı YPG'ye, PYD'ye dayadık" diyen HDP'li Figen Yüksekdağ'ın da şimdi arkasını kodeste duvara yasladığını söyledi. HDP'nin seçim şarkısının çalınmasına 'Tek millete hayır, tek devlete hayır' sözleri yer aldığı için izin vermediklerini ifade eden Bakan Soylu, savunma sanayiinde yapılanların  Türkiye düşmanlarını çıldırttığını vurgulayarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"Bir taraftan  Altay tankımız, bir taraftan Atak helikopterimiz, bir taraftan Cirit füzemiz, bir taraftan Ayyıldızlı markanın üzerinde olduğu insansız hava aracımız. Bizim adım atmamızı istemiyorlar. Bizim zenginleşmemizi, evlatlarımızın kaliteli bir eğitimle buluşmasını istemiyorlar. Bu ülkenin birliğine ve beraberliğine, zenginliğine herkes bilsin ki kim kötü düşünürse bu millet, bu devlet onu yanına bırakmaz. Birileri de dedi ki; 'Biz özerklik ilan edeceğiz.' Nerede ilan edeceklermiş?  Şırnak'ta,  Cizre'de. Bir haber vereyim size; dün bunlardan o çok konuşanlardan bir tanesi var ya  Şırnak'a,  Cizre'ye gitmiş. Esnaf ne yapmış biliyor musunuz? Çay istemiş 'Bizim sana verilecek çayımız yok' demişler. Biz geçen hafta  Silvan'da,  Kulp'ta, Hani'deydik. Binlerce insanımızı ayyıldızlı bayraklarla konuştuk. Onlar dün gitmişler 50-60 kişiyi zor bulmuşlar. 'Hadi bakalım, devriniz bitti sizin' demişler.  Cizre'de,  Nusaybin'de,  Muş  Varto'da özerklik ilan edeceklermiş. Şu kadar bir cesaretiniz yok mu? Hadi bu gün 'Özerklik ilan edeceğiz' deyinde alalım boyunuzun, posunuzun ölçüsünü. Terörle mücadele ediyoruz. Hiç merak etmeyin hiç endişe etmeyin. 6 ay boyunca bu kış evlatlarımızı dağlardan bir adım aşağıya inmediler. Binlerce sığınağı tahribat ettiler. Gabar'da, o Tendürek dağlarında her yerde bizim evlatlarımızı aslanlar gibi onları kovaladılar. Onlar da fare gibi kaçtılar. Sandılar ki istediğimiz gibi borumuzu öttürürüz. Öyle bir şey yok. Öyle istediğin yerde istediğin kişiye halk kurdurmazlar. Bu ülkenin beraberliğini, birliğini kardeşliğin ortadan kaldırabilmek için kimin maşalığını yaptıklarını biliyoruz. Buradan söylüyoruz: bu memlekette bir daha kimse  PKK'nın adını anmayacak, anmayacak.  Kandil'den it gibi havladığınızı biliyoruz. Oradan baskı kurmaya çalışıp 'Hayır' deyin diyorlar. Ey Kandildekiler size sesleniyorum; şu kadar yüreğiniz olmadığınızı alçak uşak olduğunuzu, it gibi oradan havladığınızı biliyoruz. Ama buraya gelecek cesaretiniz de olmadığını da biliyoruz. Az zamanınız kaldı bunu bilesiniz. Hiç merak etmeyin, yüreğiniz öyle bir soğuyacak ki hiç merak etmeyin. HDP bir şarkı yazmış. Şarkıda 'Tek vatana hayır, tek devlete hayır, tek bayrağa hayır' diyor.  Şırnak ve  Ağrı Valiliğimiz ile konuştuk. Sakın ha, bunların hiç birisini hiçbir yerde yayınlatmayacaksınız. Kıyameti koparttılar yasak koyuyorlar. Tek devlete kim hayır diyorsa yasak koyarız biz. Tek bayrağa kim hayır diyorsa yasak koyarız. Bizim terörün belini kırmaya az kaldığı bir zamanda terör örgütünün değirmenine su taşıyorsan ey  Kılıçdaroğlu sana sesleniyorum; bu millet bu dünyada da öbür dünyada da bunun hesabını senden sorar."

"2019'DA KAYBETTİKLERİNDE KILIÇDAROĞLU'NUN ARKASINA TENEKE TAKACAKLAR"

Konuşmasında  Kılıçdaroğlu'nun her seçimde yenilgi almasına rağmen yerinde durduğunu ve yeni istemde ise böyle bir şeyin mümkün olmayacağını anlatan Soylu "Yeni sistemde seçilemezsen milletvekilliği gidiyor, genel başkanlık gidiyor, ekmek elden su gölden sırça köşklerde gidiyor mu? Derdi ne biliyor musunuz? Alışmış kaybederek devam etmeye. 2019'da kaybettikleri andan itibaren  Kılıçdaroğlu'nun arkasına tenekeyi takacaklar 'Yallah' diyecekler, yallah. Derdi o" dedi.

Soylu konuşmasının ardından vatandaşların yanına giderek tek tek tokalaştı. Vatandaşların büyük sevgi gösterdiği Bakan Soylu, engelli vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Bakan Soylu daha sonra Ereğli ilçesinden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.