1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Sosyal Medya Uygulaması Yaay Nedir? Nasıl Kullanılır
Sosyal Medya Uygulaması Yaay Nedir? Nasıl Kullanılır

Sosyal Medya Uygulaması Yaay Nedir? Nasıl Kullanılır

Sosyal Medyada Millileşme Hareketi! Yerli Twitter Yaay Kullanıma HazırTwitter uygulaması ile benzer özelliklere sahip olan Yaay Sosyal Medya yayına girdi.

A+A-

Sosyal Medyada Millileşme Hareketi! Yerli Twitter Yaay Kullanıma Hazır

Twitter uygulaması ile benzer özelliklere sahip olan Yaay Sosyal Medya yayına girdi.

Tüm dünyada sosyal medyada millileşme adımları atılmaya devam ediyor. Bu anlamda Çin, Rusya gibi ülkeler kendi sosyal medya platformlarını hazırlayarak kullanıma sunuyorlar. Bu anlamda özellikle Çin tarafından geliştirilen Tik Tok uygulaması, önemli bir başarıya imza attı.

yaay0.jpg

Yerli sosyal medya platformları konusunda eksiklik yaşayan ülkelerden biri de Türkiye’ydi. Bir süredir sosyal medya üzerinden ülke aleyhine yapılan propagandalar da rahatsızlık duyulmasına neden oluyordu.

Bu anlamda Turkcell Yaani isimli arama motorunu geliştirmiş ve millileşme için ilk adımı atarak, ardından da Yaani Mail servisini duyurmuştu.

Millileşme yolunda Türk Telekom da Twitter ile benzerlik gösteren Yaay sosyal medya platformunu kullanıma açtı.

TT Ventures A.Ş. tarafından geliştirilen bu uygulamaya yalnızca tek bir telefon numarası ile kayıt gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca kayıt sırasında mail adresi de isteniyor.

Sade bir arayüze sahip olan Yaay, telefon numarasının kayıt sırasında zorunlu olması ile de önemli bir güvenlik sorununun önüne geçmeyi başarmış durumda.

Ağrı Söz / İçerik Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
1 Yorum