1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. soğan fiyatlarına ilişkin açıklama geldi
soğan fiyatlarına ilişkin açıklama geldi

soğan fiyatlarına ilişkin açıklama geldi

​Rekabet Kurumu, son günlerde soğan fiyatlarıyla ilgili gelişmelerin kurumdan kaynaklandığı yönündeki iddialara cevap verdi.

A+A-

Rekabet Kurumu, son günlerde soğan fiyatlarıyla ilgili gelişmelerin kurum ile ilgili olduğu yönündeki iddialara cevap vererek soğan fiyatlarıyla ilgili gelişmelerin yakından takip edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Son günlerde basın yayın organlarının bir kısmında yayınlanan haber ve yorumlarda; yakın zamandaki soğan fiyatındaki artışların, patates ve soğan ticaretiyle iştigal eden teşebbüslerin rekabet karşıtı eylem ve davranışlar içerisinde bulundukları iddiası ile ilgili alınan Rekabet Kurulu’nun 8 Ağustos 2018 tarihli ve 18-27/440-210 sayılı Kararı ile ilişkilendirildiği görülmektedir." denildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: "Söz konusu Kararda yer verilen inceleme, tespit ve değerlendirmeler; ilgili Kararın alındığı tarihten önceki döneme yönelik olup, bahse konu haber ve yorumlarda iddia edildiği gibi soğan fiyatlarına ilişkin mevcut durumda yaşanan gelişmelerin incelendiği ya da değerlendirildiği ve bu gelişmeler üzerine alınan güncel bir Rekabet Kurulu kararı bulunmamaktadır. Ayrıca yapılan inceleme ve araştırmalar üzerine alınan Kurul kararlarının vaka özelinde ve 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun ile sınırlı olduğu, dolayısıyla bu kapsamda ele alınan konuların diğer mevzuat bakımından da hukuka uygun olduğu anlamına gelmeyeceği vurgulanmalıdır."

Açıklamanın sonunda son günlerdeki soğan fiyatlarıyla ilgili gelişmelerin Kurum tarafından yakından takip edildiği vurgulandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.