1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Savaş: “Basın’ın Önemi 15 Temmuz’da Açık Şekilde Hissedilmiştir”
Savaş: “Basın’ın Önemi 15 Temmuz’da Açık Şekilde Hissedilmiştir”

Savaş: “Basın’ın Önemi 15 Temmuz’da Açık Şekilde Hissedilmiştir”

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında "Bu hizmetin ne denli önemli...

A+A-

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında "Bu hizmetin ne denli önemli olduğu 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında çok açık şekilde hissedilmiş ve bu mücadele o gece bir kez daha kendisini göstermiştir" diyerek çalışan gazetecilerin günlerini kutladı.

Demokrasinin, çağdaşlığın, kalkınmanın ve aydınlanmanın en önemli yapı taşlarından birisinin medya ve basın kuruluşları olduğunu kaydeden Milletvekili Savaş, "İçerisinde bulunduğumuz yüzyılda enformasyon faaliyetleri, dezenformasyon sürecinin en büyük rakibi olmuş, doğru bilginin halka en hızlı şekilde ulaşması, bundan dolayı çok daha önemli bir durum haline gelmiştir. Bu hizmetin ne denli önemli olduğu 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında çok açık şekilde hissedilmiş ve bu mücadele o gece bir kez daha kendisini göstermiştir. Demokrasi düşmanı kirli zihinler ve kanlı eller, 15 Temmuz gecesi işgal etmeye çalıştıkları basın ve medya kuruluşlarıyla, halkın doğru bilgilere ulaşmasını engellemeye çalıştılarsa da bu amaçları aziz milletimizin girişimleriyle, basın ve medya kuruluşlarımızın onurlu temsilcilerinin dik duruşlarıyla başarısız olmuştur. Bu nedenle medya ve basın emekçilerimiz, demokrasi mücadelesindeki bir diğer kahraman gazilerimizdir" diyerek çalışan gazetecilerin günlerini kutladı.

IHA

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.