1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sapanca’nın İlk Kadın Meclisi Kuruldu
Sapanca’nın İlk Kadın Meclisi Kuruldu

Sapanca’nın İlk Kadın Meclisi Kuruldu

Sapanca Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin seçimli olağan genel kurulu yapıldı.

A+A-

Sapanca Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin seçimli olağan genel kurulu yapıldı. Gerçekleştirilen seçimde, Hatice Sever Başkanlığa seçildi. 60 üyeden oluşan yönetim kurulu ile seçim yapılıp 20 kişilik icra kurulu oluşturuldu.

Sapanca Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, seçimli olağan genel kuruluna Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer ve eşi Nurten Yılmazer, Kent Konseyi Başkanı Kenan Hürel, Belediye Meclis üyeleri Ayşe Kösemen, Günnur Çelik ve Sapancalı hanımlar katıldı. Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer yaptığı konuşmasında yeni seçilen Başkan ve yönetimin Sapanca için hayırlara vesile olmasını dileyerek, "Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi ilçemiz için büyük bir önem arz etmektedir. Hanımların her alanda aktif olmaları gerektiğini her fırsatta ifade ediyorum. Sapanca, son zamanlarda Kent Konseyi ismini çok sık duyuyor. Kent konseyi, Çocuk Meclisimiz ve hemen ardından Kadın Meclisimizin kurulması bizleri Sapanca için yapılacaklar açısından umutlandırmaktadır. Çok kısa süre içinde de inşallah Gençlik Meclisimiz kurulmuş olacaktır. Kentin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal ve benzeri değerlere sahip çıkmak ve geliştirmek Kent konseyimizin asli görevlerindendir. Konseylerimizle, Sapanca kent kültürünü oluşturarak, hemşehrilik bilincinin geliştirilmesini istiyoruz. Sapancamız için yapılan çalışmalarımıza destek verenlere, vereceklere yardımcı olan ve olacaklara şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kadın meclisimizde gönüllü esasıyla çalışacak tüm hanım kardeşlerime şimdiden teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığına seçilen Hatice Sever, "Bu platformun oluşmasına vesile olan Sapanca Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Aydın Yılmazer'e teşekkür ediyorum. Toplumun yüzde 50'sini oluşturan kadınlar, kalan yüzde 50'si ile de doğrudan etkileşim içindedir. Geleceğimizin teminatı evlatlarımızı yetiştirmede kendisine büyük görevler düşen kadınlarımızı her anlamda; donanımlı, kendine güvenen, karşılaştığı sorunlar karşısında ne yapacağını bilen hanımefendiler olarak görmek en büyük hedefimizdir. Yerel Yönetimler, şehri imar ederken biz de nesli imar etmek için tüm gücümüzle çalışacağız. Yürünecek çok yol, tutulacak çok el var. Şehri imar ve ihya ederken nesli imar etmeyi ihmal ederseniz şehri de nesli de kaybedersiniz. Bu anlamda toplumun temel yapı taşı olan ailenin ve neslin korunması anlamında kadınlar olarak bizlere çok büyük görevler düşüyor. Sapanca, ilçemiz çok farklı kesimlerin yaşadığı bir yer. Farklı kesimlerdeki hanımların beklentileri, ihtiyaçları, sorunları da çok farklı olacaktır. Kadın Meclisimiz, sadece kadınlara yönelik faaliyet yapmayacak. Şehre, çevreye, şehrin kimliğine, çocuklara, gençlere, engellilere, yaşlılara dair düşüncelerin ve projelerinin her zaman destekçisi ve öncüsü olacağız. Yeni kurulan Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisimiz biz hanımlara ve tüm Sapancalılara hayırlara vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Celal KÖRLÜ/IHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.