1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Samsun 23 Nisan’da Kariyer Günleri’nde Liseler Ortaokullarla Buluşuyor
Samsun 23 Nisan’da Kariyer Günleri’nde Liseler Ortaokullarla Buluşuyor

Samsun 23 Nisan’da Kariyer Günleri’nde Liseler Ortaokullarla Buluşuyor

23 Nisan Ortaokulu tarafından Maarif Hareketi kapsamında hazırlanan Kariyer Günleri etkinliğinde 2 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı hakkında...

A+A-

23 Nisan Ortaokulu tarafından Maarif Hareketi kapsamında hazırlanan Kariyer Günleri etkinliğinde 2 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı hakkında ve liseler hakkında bilgiler verildi.

Kariyer Günleri etkinliğinin, 2 Haziran'da merkezi sınavla öğrenci alan liseleri aynı yer ve zamanda ortaokullarla buluşturmak ve kısa bir sürede ilçedeki tüm ortaokul öğrencilerine tanıtmak amacıyla hazırlanan ve tüm ilde uygulanabileceği düşünülen projenin sınava az bir zaman kalması nedeniyle etkili bir proje olması planlanıyor.

Proje hakkında bilgiler veren 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Volkan Demirbağ, "Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen eğitime yeni bir bakış açısı kazandırmayı ve eğitim kalitesinde yukarı yönlü ivmeyi artırmayı hedefleyen "Samsun Maarif Hareketi" Projesi ile 23 Nisan Ortaokulu tarafından hazırlanan İlkadım Bölgesinde yer alan ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik 23 Nisan'da Kariyer Günleri adında güzel bir tanıtım projesi gerçekleştirildi. Bu proje sayesinde davet edilen, sınav puanına göre öğrenci alan liseler, okullarının fiziki yapılarını, uyguladıkları eğitimi, sundukları olanakları, sosyal, sportif ve sanatsal faaliyetlerini hazırladıkları broşür, sunum ve kısa filmlerle birçok ortaokula aynı anda tanıtma imkanı buldular. Öğrenciler 2 gün boyunca devam eden proje sayesinde 2 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı'ndan önce hedeflerine uygun okulları belirleme ve çeşitli açılardan liseleri daha yakından tanımaya imkan buldular. Proje ile birlikte yeni sisteme dair çeşitli konularda da öğrencilerin bilgi edinmeleri sağlandı. Proje ile tüm öğrencilerin aynı anda zaman kaybetmeden ve etkili bir şekilde liseleri tanıma imkanı ile yaklaşan sınav öncesi liselere dair merak ettikleri her şey 23 Nisan'da Kariyer Günleri'nde liseler ve ortaokullar buluşmasında anlatılmaktadır. Samsun genelinde tüm ilçelerimizde uygulanmaya değer olan bu proje ile yaklaşan sınav öncesinde 8. sınıf öğrencilerinin yerleşeceği liseleri 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde yakından tanıyarak merak ettikleri noktalar giderilmektedir. Aynı gün 8. sınıf öğrencilerine liselere yerleşmeleri için yapılacak merkezi sınavda çıkacak sorularla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan örnek sorular İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Aksoy ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Akkuş'un katılımıyla 23 Nisan Ortaokulu idareci ve öğretmenleriyle değerlendirilerek yeni sistemde sorulacak sorular üzerinde çalışma yapıldı" dedi.

İlki gerçekleştirilen bu çalışmanın ilin geneline de uygulanarak yeni sistemin tüm detayları ile etkin bir şekilde değerlendirilmesi planlanıyor.

Ağrısöz

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.