1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı: Grip Salgını Açıklaması
Sağlık Bakanlığı: Grip Salgını Açıklaması

Sağlık Bakanlığı: Grip Salgını Açıklaması

Sağlık Bakanlığı Ülke genelinde Grip salgını için vatandaşları rahatlatacak bir açıklama yaptı. Ülke geneline yayılan grip salgını insanları endişeye düşürdü. Bunun üzerinede Sağlık Bakanlığı Grip Salgını hakkında rahatlatacak açıklamayı yaptı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Ülke genelinde Grip salgını için vatandaşları rahatlatacak bir açıklama yaptı. Ülke geneline yayılan  grip salgını insanları endişeye düşürdü. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Grip Salgını hakkında rahatlatacak açıklamayı yaptı.

Her yıl kışın gelmesiyle başlayan grip salgını ilkbahara doğru azaldığınıda dikkat çektiğini söyleyen bakanlık korkulacak bir durumun olmadığını dikkate alınmasını dile getirdi. Özellikle Bebek ve çocukları hedef alan ülke genelindeki grip salgını çocuk hastanelerin dolup taşmasına neden oldu. Bunun üzerine sağlık bakanlığı harekete geçerek salgını takibe aldı .

saglik-bakanligindan-jet-hiziyla-grip-salgini-aciklamasi-002.jpg

Sağlık Bakanlığından Yapılan Salgın Açıklaması Şöyle;

'OLAĞANDIŞI ARTIŞ YOK'

"Bu yıl mevsimsel grip vakaları, geçmiş yıllar ile kıyaslandığında daha düşük düzeyde seyretmektedir. Beklenmedik bir salgın veya bazı illerimizde olağandışı bir artış gözlemlenmemektedir. Hastalıktan korunmak için kişisel hijyen kurallarına dikkat edilmesi, ellerin temiz tutulması, hasta kişilerle temastan kaçınılması, kalabalık ve kapalı ortamlarda uzun süre kalınmaması önemlidir. Hasta kişilerin kalabalık ortamlarda bulunmamaları ve evde istirahat etmeleri, hem hastalığın iyileşmesini hızlandırmak hem de hastalığın bulaşmasının önüne geçmek için önemlidir. Bu nedenle grip olan kişilerin istirahat etmesi gerekmektedir. Hekim önerisi olmadıkça gelişigüzel ilaç kullanılmamalıdır."

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.