1. HABERLER

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Çay İçmek Rüyada Bardakta Çay Görmek
Rüyada Çay İçmek Rüyada Bardakta Çay Görmek

Rüyada Çay İçmek Rüyada Bardakta Çay Görmek

Rüyada çay içmek, rüyayı gören kişinin, temizliğine dikkat etmesi, dengeli ve yeterli beslenmesi ile iş hayatında yoğun stres yaşamasına rağmen herhangi bir hastalık ile sorun yaşamayacağına alamet edilir.

A+A-

1- Rüyada Çay İçmek 

Aynı zamanda, rüya sahibinin, iş hayatında yaptığı planlar ve hazırladığı çalışmalar doğru bir şekilde devam ederken hiç beklenmedik sorunlar ile karşılaşacağına ve bu yüzden çok büyük sıkıntı içine gireceğine tabir edilir.


2- Rüyada Çay İkram Etmek

Rüyada çay ikram etmek, uzun zamandır beklenen ve gelmesi için ısrar edilen bir kişinin, çok kısa bir süre için bile olsa misafirliğe geleceğine delalet edilir. Ayrıca, iş hayatında yapılacak çalışmalar ile daha çok insan ile tanışılacağına ve arkadaş olunacağına işaret edilir.

ay.jpg


3- Rüyada Çay İçtiğini Görmek

Rüyada çay içtiğini görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok güzel gelişmeler yaşaması ve bu gelişmelerin uzun bir süre boyunca devam etmesi ile çok büyük bir başarıya ve sevince ulaşacağına alamet edilir. Aynı zamanda, bu güzel şeylerin devam etmesi sayesinde çok büyük bir yaşam enerjisine kavuştuğuna işaret edilir.


4- Rüyada Şekersiz Çay İçtiğini Görmek

Rüyada şekersiz çay içtiğini görmek, şeker seven bir kimse için uzun zamandır beklenen güzel bir haberin gelmemesinden ya da yaşanan bir sıkıntının sona ermemesinden ötürü çok büyük kaygı ve endişe duyulduğuna delalet edilir.


5- Rüyada Çay Doldurmak

Rüyada çay doldurmak, rüya sahibinin, iş hayatı ile ilgili yapmak istediği çalışmalar ve ortaya koyacağı projeler ile ilgili olarak çok güzel ve hayırlı haberler alacağına ve bu sayede iş ile ilgili yeni planlar yapacağına tabir edilir.


6- Rüyada Çayı Devirip Dökmek

Rüyada çayı devirip dökmek, rüya sahibinin, hayatındaki bazı sorunların sonuçsuz kalacağına alamet edilir.


7- Rüyada Ballı Çay İçmek

Hem kısmetli, hem de şanslı olunduğunu müjdeleyen rüya, bu dönemdeki maddi harcamaların kişiyi mutlu edeceğini, mali krizden kurtulmayı ve ailedeki herkesi sevindirecek gelişmeler yaşamayı tabir eder. Ballı çay bekar kişiler için tatlı dilli, sevecen, hanım hanımcık tavırları ile kişinin ailesine de kendisini sevdirecek bir bayana işarettir.


8- Rüyada Naneli Çay İçmek

Kısa ama etkili bir hastalık geçirmek demektir. Yaşam hengamesi içinde kendisine dikkat etmeyen rüya sahibinin tamamen kendi dikkatsizliği yüzünden hastalanacağını işaret ettiği gibi, sevilen bir kimseden alınacak yıkıcı eleştiriler yüzünden kırgınlık yaşanacağını, içten içe o kişiye karşı öfke duyulacağını alamet eder.


9- Rüyada Açık Çay İçmek

Kazanılan paranın kişinin hayatını çok fazla iyileştirmediğini ve koşullarını değiştirmediğini bildiren rüya, daha rahat yaşama hayallerinin bir süre daha gerçek olmayacağını, alerjik durumları, kısa süreli rahatsızlıkları ve romatizmayla alakalı ağrıları ifade eder. Açık çay evlilikte umduğunu bulamamak, büyük sıkıntılar olmasa da kişinin yüzünü çok fazla güldürmeyecek gelişmeler yaşamak demektir.


10- Rüyada Başkasının Çayını İçmek

Aşırı hırslı olmak ve kıskançlık duyguları nedeniyle çevresinde hoş karşılanmayan yadırganan davranışlar içine girmek demektir. Elde edilen mevkiyi içine sindiremeyen biriyle tartışma yaşamak anlamındadır.


11- Rüyada Misafirlikte Çay İçmek

Güzel haberler getiren kalabalık insanlarla aynı ortamda bulunmak ve bir gelişmeyi sevilenlerle kutlamak demektir. Rüya sahibinin hayatı ile ilgili alacağı bazı kararların çevresi tarafından da heyecanla karşılanacağını müjdeler.


12- Rüyada Kahvede Çay İçmek

Fabrika gibi kalabalık bir çalışma ortamına işaret eden rüya, kişinin fiziki açıdan yorgun düşeceği bir işe başlayacağını da haber verir. Geliri iyileştirmek için fırsat yakalamak, bir arkadaşın teklifi ile ek iş yapmak demektir.


13- Rüyada Evde Çay İçmek

Evde tek başına çay içen kişi sevdiği insanla kırgınlık yaşar. Eşiyle evde çay içmek bebek haberidir. Arkadaşları veya misafirleri ile evinde çay içtiğini gören kişinin çevresi geniş olur.


14- Rüyada Arkadaşla Çay İçmek

Sevilen bir arkadaşla çay içtiğini gören kişilerin sırtı yere gelmez ve ne isterlerse olur. Vefalı, dürüst insanlarla tanışmak, hayattan istenen her şeyi elde etmek manasındadır.


15- Rüyada İşte Çay İçmek

İşteki sorunları çözen rüya sahibinin artık derin bir nefes alıp rahata ereceğini ve senelik iznini kullanarak ailesiyle beraber güzel bir tatil yapacağını, maaş zammıyla yeni bir ev almak ya da taşınmak adına düşüncelere girileceğini ifade eder.


16- Rüyada Paket Çay Almak

Eşya yenilemek veya araba değiştirmek demektir. Maddi açıdan ferahlığı ve esende olmayı işaret eden rüya, maddi gelirdeki artışın kişinin sosyal yaşantısını da olumlu etkileyeceğini, çeşitli eğlencelere katılmak suretiyle mutlu günler geçirileceğini tabir eder.


17- Rüyada Çay İçtiğini Görmenin  Yorumu

Arkadaşlıklara özen gösteren, sosyal ilişkilerini canlı tutan kişilerin faal hayatlarını ve yaşama duydukları ilgiyi ifade eder. Yeniliklerden haz almak, bilgi tazelemek demek olan rüya, kişinin sakin ve anlayışlı bir yapısı olduğunu da gösterir.


18- RÜYADA BARDAKTA ÇAY GÖRMEK  

Rüyada çay bardakları görmek bardaklar hoşa gidecek biçimdeyse güzel ve hoşa giden minyon kadınları simgeler. Ancak çay bardakları normal ebadından büyükse kadınların bedenen değil, yaş olarak küçük oldukları anlaşılır.

Çay bardaklarından çay içtiğini görmek, hanımından veya annesinden kendisine intikal edecek mal sayesinde rüya sahibinin rahata ereceğini gösterir. Eğer çay bardaklarından su içiyorsa, bu da etrafındaki bir kadından gelecek az malı simgeler. Rüyada kristal çay bardağı seti görmek, bir vesileyle biraraya gelmiş değerli kadınları temsil eder.

Kristal bir çay takımına sahip olduğunu gören kişi, hoş bir hanımı nikahına alır. Tabir açısından en güzel olan bardak türü ise uzun ömürlü olmasından dolayı altın ve gümüşten imal edilenlerdir. Camdan yapılma günlük çay bardakları ise şeffaf olup içinde ne olduğunu göstermesinden dolayı, bardağı elinde tutanın gizli işlerinin ortaya çıkacağını gösterir. 

Bir kimse rüyada camdan yapılma bir çay bardağından su içtiğini görürse, bu rüya henüz anne karnında birkaç aylık olan bebeği simgeler. Bir hasta çay bardağından su, şarap gibi içecekler ya da hardal, sarısabır veya acı hıyar gibi tadı kötü şeyler içtiğini görürse; ecel vakti gelmiş demektir.

Cam çay bardakları, kişinin çabuk yitireceği rızıkları da simgeler. Ancak çay bardaklarının kutuda olması, bu rızkın ömrünün biraz daha uzun olduğunu gösterir. Renkli camdan yapılmış çay bardağı seti bazen rüya sahibinin gösteriş merakını, bazen de aile halkına karşı duyulan şüpheleri gösterir.


19- Rüyada çay bardaklarının kırılması

Çay bardaklarının kırıldığını görmek, bebek bekleyen kişiler açısından hayırlı bir rüya değildir. Çünkü ya annenin, ya karnındaki bebeğin kaybı anlamına gelmektedir. Eğer çay bardağı kırıldığı halde su sabit kalırsa; anne ölecek, bebek sağ kalacak demektir. İmam Nablusî’ye göre bu kalan bebek erkek çocuğudur. Eğer bardak kişinin elinden yere düşer ve bardağa bir şey olmadığı halde su dökülürse; anne kurtulacak, ancak karnındaki bebek ölecek demektir.

Rüyada çay bardakları görmek eğer bu bardaklar doluysa hamile kadınlara delalettir. Eğer bardaklardan birindeki su dökülürse, bu kadınlardan biri çocuğunu düşürecek demektir. Çay bardaklarının kırılmasını rüya sahibinin su satın aldığı kişinin ölmesi ile de yorumlamışlardır.


20- Rüyada çay bardaklarını kırmak

Erkeğin rüyada çay bardağı kırdığını görmesi, küçük kızının ya da kızı yoksa kız kardeşi veya herhangi bir kızın gönlünü kırması anlamına gelir. Cam çay bardakları, çabuk kırılma özelliğinden dolayı küçük çaptaki şiddete de işaret eder.


21- Rüyada çay bardaklarını yıkamak

Rüyada çay bardaklarını kirli olmadıkları halde yıkadığını görmek, küçük kız çocuklarını iman üzere yetiştirmek demektir. Kirli çay bardaklarını yıkamak ise yeni yetme gençlere tövbe için nasihat etmek ve onlara dinlerini öğretmektir. Rüyada çay bardakları görmek erken ergenlik dönemindeki erkek ve kız çocuklarını işaret eder.

Ağrı Söz / Rüya Tabirleri

HABERE YORUM KAT

UYARI YORUM EDİTÖRÜ: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.