1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nedir? Faiz Oranı Ne Kadar
PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nedir? Faiz Oranı Ne Kadar

PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nedir? Faiz Oranı Ne Kadar

Bu yıl hızlı bir tüketim artışının yaşandığı PTT tüketici kredilerinde, düşük faiz oranları ve sağlanan avantajlarla, büyük anlamda pazar payına sahip olan 5 ayrı banka söz konusu olmaktadır.

A+A-

PTT İhtiyaç Kredisi Farkı Nedir?

Bu yıl hızlı bir tüketim artışının yaşandığı PTT tüketici kredilerinde, düşük faiz oranları ve sağlanan avantajlarla, büyük anlamda pazar payına sahip olan 5 ayrı banka söz konusu olmaktadır.

PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikli olarak gereken kredinin alınması için PTT’den emekli maaşı alınması gerekmektedir. Bunun haricinde eğer emekli maaşı alınamıyorsa, söz konusu kredi imkanından yararlanılamamaktadır. Emekli maaşının PTT’den alınmaması durumunda ise kredi almak için 5 ayrı bankadan herhangi birine gelir belgelerinin ibraz edilmesi gerekecektir.

PTT İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Doğrudan kredi sağlayamayan PTT, aracı banka ile PTT kredisi vermektedir. Burada önemli olan, transfer koşuları ile, belirlenen bankaların sunmuş olduğu faiz oranlarının, geleneksel kredilerden daha düşük olduğudur. Özellikle de PTT’den emekli maaşı alınması durumunda, faiz oranları çok daha düşük olmaktadır.

PTT İhtiyaç Kredisi Koşulları Nelerdir?

Pek çok koşul gerektiren PTT tüketici kredilerinde PTT’den emekli maaşı alanlar ve PTT’den maaş almayanlar şeklinde iki farklı branş üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir.

Emekli Maaşını PTT’den Alanlar İçin Şartlar

Her kredi ürünü gibi, ilk şart kesinlikle kredi notudur. Kredi notunuz uygun bir seviyede olmalıdır. Kredi başvurusu için üst yaş sınırı 84'dür. 84 yaşında bile olsanız 84 yaşından önce PTT ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Kazandığınız kredi miktarı, aylık ödemenin %50'sinden az olmamalıdır. Sonuç olarak, aylık 2.000 liralık emekli maaşı alırsanız, ayda 1.000 liraya kadar geri ödeme yapabilirsiniz.

Maaşını PTT’den Almayanlar İçin Şartlar

PTT'den ücret almayanlar için bazı koşullar oluşturuldu. Alt sınır 18 yıl, üst sınır 84 yıldır, bu da PTT'den emekli maaşı alma üst sınırı ile aynıdır. Gelir belgesi Yeterli kredi notu Aylık gelirin %50'sini taksitle ödeyebilmelidir.

PTT Tüketici Kredisi Faiz Oranı

PTT tüketici kredisi faiz oranlarının piyasa koşullarına göre belirlendiğini daha önce söylemiştik. Kredi hesaplama sitesinden güncel faiz oranını kontrol edebilirsiniz. Faiz oranları neredeyse her hafta değişiyor.

Ağrı Söz / İçerik Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.