1. HABERLER

  2. İLAÇ

  3. Primolut-n Fiyatı / Primolut-n 5 Mg 30 Tablet Ne Kadar
Primolut-n Fiyatı / Primolut-n 5 Mg 30 Tablet Ne Kadar

Primolut-n Fiyatı / Primolut-n 5 Mg 30 Tablet Ne Kadar

PRIMOLUT-N 5 MG 30 TABLET, BAYER TURK firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 5 MG noretisteron etkin maddesi barındıran bir ilaçtır.

A+A-

PRIMOLUT-N 5 MG 30 TABLET FİYATI 

Etkin madde: noretisteron

SB.atc: G03DC02

Reçete Durumu: Normal Reçete ile satılır.

İlaç Firması: BAYER TURK

Barkod : 8699546013418

►Satış Fiyatı: 19.33

Son Güncelleme: 14 Mart 2020


Formülü:

1 tablet Primolut N, 5 mg Noretisteron içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Farmakodinamik Özellikleri

Noretisteron ihmal edilebilecek düzeyde androgenik özelliklere sahip güçlü bir progestagendir. Estrogen ile uygun bir şekilde hazırlanmış kadınlarda siklus başına 100-150 mg noretisteron oral yoldan verilerek endometriyumun proliferatif fazdan sekretuar faza tam transformasyon u sağlanır. Noretistero'nun endometriyu m üzerindeki progestagen ik etkileri, Primolut-N ile disfonksiyonel kanama, primer ve sekonder amenore ve endometriyozis tedavisinin temelini oluşturur.

Gonadotropin sekresyon inhibisyonu ve anovulasyon günlük 0.5 mg noretisteron alımı ile sağlanabilir. Primolut-N'in premenstrüel semptomlar üzerindeki olumlu etkisi ovaryan fonksiyonların baskılanmasıyla ilişkilendirilebilir.
Noretisteronun endometriyum üzerindeki stabilize edici etkilerine bağlı olarak Primolut-N adet kanamalarının zamanının değiştirilmesinde kullanılabilir.Progesteron gibi noretisteron da termojeniktir ve bazal vücut ısısını değiştirir.


Yan Etkiler / Advers Etkiler:

Yan etkiler/advers etkiler Primolut-N alımının ilk başladığı aylarda daha sık görülür ve tedavi süresince azalır. Primolut-N kullanıcılarında “Uyarılar Önlemler” bölümünde sayılan yan etkilere ek olarak, her zaman nedensel ilişki kurulamasa da aşağıdaki istenmeyen etkiler bildirilmiştir.

Endometriyozis endikasyonunda, düzensiz kanama, lekelenme ve amenore de dahil olmak üzere kanama paterni değişiklikleri oluşabilir.

Primolut-N kullanıcılarında bildirilmiş, ancak ne ilişkileri doğrulanmış ne de yanlışlığı kanıtlanmış diğer yan etkiler şunlardır.

Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.


İlaç etkileşimleri:

Seks hormonlarının artmış klirensine yoi açan ilaç etkileşimleri, terapötik etkinlikte azalmaya yol açabilir. Bu, karaciğer enzimleri ile etkileşme özelliği olan (fenitoin, barbitüratlar, primidon, karbamazepin ve rifampisin dahil olmak üzere) birçok ilaçla gösterilmiştir; griseofulvin, okskarbazepin ve rifabutin için de kuşkular vardır.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.