1. HABERLER

  2. KİMDİR

  3. Osman Cem Kazmaz Kimdir?
Osman Cem Kazmaz Kimdir?

Osman Cem Kazmaz Kimdir?

1962 yılında Rize’de dünyaya gelen Osman Cem Kazmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nden 25. Dönem Rize Milletvekili adayı olmuştur.

A+A-

Osman Cem Kazmaz Kimdir?

1962 yılında Rize’de dünyaya gelen Osman Cem Kazmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nden 25. Dönem Rize Milletvekili adayı olmuştur.

Yüksek öğretim eğitimini  Almanya’da alma kararı almıştır. Hannover Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Yüksek Mühendisliği Bölümü’nden 1986 yılında mezun olmuştur. Lisans üstü eğitimine Braunschweig Teknik Üniversitesi’nde İşletme Bölümü ile devam etmiştir.

Bu sürecin ardından askerlik görevini yerine getirmiş ve çeşitli NATO Projelerinde de Müşavir Mühendisi olarak görev almıştır. Yöneticilik olarak da kurucu ortağı olduğu şirkette çalışmış olan Kazmaz 2001 yılının Mart ayında Genel Kurulda TED Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiş olmasının ardından 1 yıl sonra TED Yönetim Kurulu’nun kararıyla TED Ankara Koleji Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir.

Osman Cem Kazmaz’ın Siyasi Hayatı 

Lise öğrenciliği yıllarında sağ sempatisi olan Kazmaz, Ülkücü Harekete katılmış ve Ülkü Ocakları’na üye olmuştur. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi’nde farklı görevler almış ve 18 Mart 2013 yılında MHP Genel Merkezi tarafından partinin Rize İl Başkanlığı görevine alınmıştır.

Sarı Basın Kartına sahip olan Kazmaz, köşe yazarlığı ve makale yazarlığı da yapmıştır. Başarılı siyasetçi 25. Dönem Rize Milletvekilliği’ne adaylığını koymasına rağmen seçilememiştir. Ardından 21 Mart 2015 tarihinde yapılmış olan MHP 11. Olağan Kongresi’nde MHP MYK üyesi görevini üstlenmek üzere seçilmiştir.

Ağrı Söz / Biyografi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.