1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Okullar Ne Zaman Açılacak! Erdoğan Açıkladı İşte Yüz Yüze Eğitimin Açılacağı Tarih
Okullar Ne Zaman Açılacak! Erdoğan Açıkladı İşte Yüz Yüze Eğitimin Açılacağı Tarih

Okullar Ne Zaman Açılacak! Erdoğan Açıkladı İşte Yüz Yüze Eğitimin Açılacağı Tarih

Milyonlarca öğrenci yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle yeni eğitim dönemine uzaktan eğitim modeli ile başlamıştı. 1,2,3,4,8 ve 12’inci sınıfların ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 ve 9’uncu sınıflar için de yüz yüze eğitimin...

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı! 5 ve 9’uncu Sınıflar Da Yüz Yüze Eğitime Başlayacak

Milyonlarca öğrenci yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle yeni eğitim dönemine uzaktan eğitim modeli ile başlamıştı. 1,2,3,4,8 ve 12’inci sınıfların ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 ve 9’uncu sınıflar için de yüz yüze eğitimin 2 Kasım itibariyle başlanacağını bildirdi.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu çerçevesinde gereken tüm önlemlerin alındığının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulmasının ardından, eğitimdeki kaybın kapatılması için kademeli olarak geçiş sürecine devam ediliyor.

Dersler 30 Dakika Teneffüsler 10 Dakika Olacak

Yeni tedbirler doğrultusunda dersler 30 dakika, teneffüsler 10 dakika, öğle arası ise 45 dakika olacak. Öte yandan alan ve dal derslerinin uygulama kazanımları yüz yüze, teorik dersler ise uzak eğitim şeklinde gerçekleştirilecek.

Ağrı Söz / İçerik Editörü
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.