1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrencix ne demek, ne işe yarıyor, Öğrencix’e nasıl üye olunuyor?
Öğrencix ne demek, ne işe yarıyor, Öğrencix’e nasıl üye olunuyor?

Öğrencix ne demek, ne işe yarıyor, Öğrencix’e nasıl üye olunuyor?

Öğrencilerin son günlerde üzerinde konuştukları konulardan biri de Öğrencix. Peki ya Öğrencix ne demek, ne işe yarıyor, Öğrencix’e nası üye olunuyor? Öğrencix’in YKS sınavına etkisi nedir? Tüm detaylar haberimizde.

A+A-

YKS sınavının yaklaşmasıyla birlikte öğrencileri sınav heyecanı sardı. Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihine alınmasının ardından YKS sınavı da 1 hafta sonraya ertelendi. Sınava girecek adayların sınav hazırlıkları sürerken bir yanda da kendileri için faydalı olabilecek bir uygulamanın kullanıma sunulmasını konuşuyor. Öğrencileri sevindiren eğitim portalının adı Öğrencix. Öğrencix ne demek? Öğrencix’e nasıl üye olunur? Öğrencix’in YKS sınavına etkisi nedir? İşte eğitim portalı hakkında tüm merak ettikleriniz haberimizde.

ÖĞRENCİX NEDİR?

YKS sınavlarına hazırlanmanız için birebir ders anlatımı şeklinde tasarlanmış ve dikkat dağıtacak her türlü unsurdan ve gereksiz detaylardan arındırılmış biçimde tasarlanmış ders videolarından, bu videolarda verilen kazanımları ölçen testler ile bu testlerin çözüm videolarından oluşan bütüncül bir eğitim portalıdır.

ÖĞRENCİX’İN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Önce istediğiniz derse ait istediğiniz üniteye sonra da o ünitenin istediğiniz alt başlığına giderek konu anlatımını dinleyebiliyorsunuz. Bu sırada, eğer izlediğiniz videodaki kazanım başka konulardaki kazanımlarla bağlantılıysa Öğrencix sizi yönlendiriyor. Öğrencix eğitim portalı öğrencilere her zaman ve her yerde erişebileceğiniz tasarlanmış bir öğrenme modeli sunuyor. Öğrencix’i kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey internet bağlantısı. Masaüstü bilgisayarınız, tabletiniz ya da mobil telefonunuzla günün her saatinde ihtiyaç duyduğunuz derslere erişebiliyorsunuz. 22.000'den fazla HD video, konu anlatımları, soru çözümleri, konu testleri, tarama testleri, akıllı hücreleme yöntemi sunuyor.

Hem online olarak sistem üzerinden çözebileceğiniz hem de fiziki olarak çözeceğiniz çok sayıda deneme sınavı yer alıyor. CİX deneme sınavlarındaki tüm soruların video çözümleri de bu platform üzerinde. Öğrencix’te sınava hazırlık sürecinde karşılaşabileceğiniz sorunlarla başa çıkmanızı kolaylaştıracak onlarca rehberlik videosuyla sizi destekler. Bu programda alanınızda (TM-MF veya TS), o an çalıştığınız dersin ilgili ünitesinde hatta ünitenin alt başlığında hangi seviyede olduğunuzu anlık olarak raporlar. Çok sayıda eğitmenin bulunduğu Öğrencix sosyal medya grupları aracılığıyla devam eden interaktif öğrenme süreci barındırıyor. Günlük paylaşılacak bilgi kartları ve hap bilgiler yer alıyor.

ÖĞRENCİX’İN FAYDALARI NELER?

-Kalıcı eğitim için öğrencinin derse odaklanmasını sağlar

-Öğrenciyi yönlendirir

-Zamandan tasarruf ettirir

-Her zaman ve her yerde çalışma imkanı sunar

-Maliyetleri düşürür, ekonomiktir

-Anlık performans analizi yapar

 

ÖĞRENCİ İÇİN SUNDUĞU AVANTAJLAR

-Öğrenme odaklı verimli ve daha kalıcı eğlenceli öğrenme,

-Başarı takibi

-Kısa zamanda daha çok konu öğrenme,

-Aradığın bilgilere kolayca ulaşım,

-Kısa ve öz konu anlatım teknikleri ile başarıya daha çabuk ulaşma,

-İstediğin sorunun çözümü net ve kısa yoldan gösterilir.

-İster önce konuyu okuma veya videosunu izleme, isterse soru çözerek başarı durumunu görebilme imkanı,

-Görüntülü çözümleri izleyerek soruların nasıl çözüldüğünü öğrenebilme.

ÖĞRETMEN İÇİN SUNDUĞU AVANTAJLAR

-15 dk´lık derste şekil çizimi ve tahtaya konu veya soru yazmakla uğraşmaz, vakit kazanır,

-Görsel eğitimle, öğretim etkinliğini artırır,

-Online soru derleme ile öğrenci başarısını artırır,

-Zorluk derecesine göre hazırladığı konu testleri ile öğrencinin seviyesi ölçer

-Ders asistanları ile öğrencinin derse konsantrasyonunu arttırır.

-Mobil cihazlarla anında ders çalışabilme imkanı sunar.

VELİ İÇİN SUNDUĞU AVANTAJLAR

-Çocuğunun başarı düzeyini takip edebilir,

-Günlük, haftalık ve aylık olarak veli bilgilendirmeleri ile (e-posta, SMS, sözlü vs.) öğrencinin tüm aktivitelerini ve derslerini takip edebilme,

-Öğrencinin sistem kullanım detaylarını görebilme,

ÖĞRENCİX’E NASIL ÜYE OLUNUR?

ÜYELİK TİPİ SEÇME: Üyelik adımlarında ilk olarak Bireysel ya da Kurumsal üyelik tipini seçmelisiniz.

HESAP BİLGİLERİ DOLDURMA: Seçtiğin üyelik tipine göre adımda belirtilen alanları düzgün bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Bilgilerinizi daha sonra güncelleyebiliyorsunuz.

TELEFON ONAYI: Bilgilerinizi doldurduktan sonra telefonunuza onaylamak için ufak bir kod geliyor. O kodu ilgili alana yazıp üyeliğinizi tamamlayabiliyorsunuz.

ÜYELİK ÖDEMESİ NASIL YAPILIYOR?

* Kredi kartı ile sistemden hızlı bir şekilde ürün alabiliyorsunuz. Tüm kredi kartları ve online ödemeye açık banka kartlarıyla ödeme imkanı bulunuyor. Öğrencix’te 128 bit SSL sertifikası bulunmaktadır. Ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapabiliyorsunuz ancak sistemden ürün satın almanız için öncelikle üye olmanız gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.