1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrencilerin Mangala Coşkusu
Öğrencilerin Mangala Coşkusu

Öğrencilerin Mangala Coşkusu

Türk Eğitim Derneği'nin (TED) 90 yıllık eğitim tecrübesini Şanlıurfa'ya taşıyan TED Koleji, yenilikçi eğitim-öğretim anlayışı ile öğrencilerine...

A+A-

Türk Eğitim Derneği'nin (TED) 90 yıllık eğitim tecrübesini Şanlıurfa'ya taşıyan TED Koleji, yenilikçi eğitim-öğretim anlayışı ile öğrencilerine yaşam boyu başarının yolunu açmaya devam ediyor.

Bireysel farklılıkların dikkate alındığı, öğrenci merkezli, akademik, sosyal ve fiziksel gelişimi destekleyici ortamlar sunan kolej, bu kez zeka ve strateji oyunu olan mangala sporunu öğrencilerle buluşturdu. Mangala Federasyonu tarafından düzenlenen mangala turnuvasına ev sahipliği yapan kolej, öğrencilere mangala oyununun heyecanı ve keyfini yaşattı. Mangala ligi şehir gruplarının belirlendiği müsabakalara kolejin yanı sıra Şanlıurfa'nın değişik okullarından da çok sayıda öğrenci katıldı. Turnuvada dereceye giren öğrenciler madalya ile ödüllendirildi. Şampiyon öğrenciler, 81 ilden gelecek yarışmacılara karşı Antalya'da 28-29 Nisan tarihlerinde yapılacak Mangala Ligi Türkiye Finallerinde Şanlıurfa'yı temsil edecek. Burada mangala ligi şampiyonu belirlenecek. Kolej Müdürü Arif Kemal Şamat, eğitim standartlarını çağdaş seviyelere taşıyacak bilgi ve becerilerle donatılmış, yüksek nitelikli öğrenciler yetiştirme hedefi doğrultusunda faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. Mangala oyununun gelecek nesillere en doğru şekilde aktarılması amacıyla turnuvaya destek sağladıklarını ifade eden Şamat, "Teknolojinin ve çevrimci dünyanın etkilerini giderek arttırdığı günümüzde mangala gibi zeka oyunları ve sporlarının gelişmesi ve yaşatılmasını önemsiyoruz. İlde her yaş grubundan çok sayıda öğrencinin katılığı bu organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız mangala kültürünü yaygınlaştırmaktır. Dereceye giren öğrencilerim Antalya'da kentimizi temsil edeceklerdir" diye konuştu.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.