1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Öğrenciler 2 Bin 500 Fidanı Arnavutköy’de Toprakla Buluşturdu
Öğrenciler 2 Bin 500 Fidanı Arnavutköy’de Toprakla Buluşturdu

Öğrenciler 2 Bin 500 Fidanı Arnavutköy’de Toprakla Buluşturdu

Engelli öğrenciler ve birçok çocuk yaklaşık 2 bin 500 fidanı Arnavutköy'de toprakla buluşturdu.

A+A-

Engelli öğrenciler ve birçok çocuk yaklaşık 2 bin 500 fidanı Arnavutköy'de toprakla buluşturdu. Öğrenciler hem daha yeşil bir çevrenin temelini attı hem de etkinlikte sahne alan Resul Aydemir'in şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

Gelecek nesillere daha yeşil bir çevre ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak amacıyla Arnavutköy Belediyesi, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman Fakülteliler Derneği, (ORFAMDER) işbirliğinde Fidan Dikim Etkinliği gerçekleştirildi. Tayakadın mevkiinde gerçekleştirilen etkinliğe Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli, İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Orman Fakülteliler Derneği yetkilileri ile çok sayıda öğrenci ve engelli çocuk katıldı. Etkinlik çocukların gösterisiyle başlarken şarkıcı Resul Aydemir'in konseriyle devam etti. Aydemir'in şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden öğrenciler doyasıya eğlendi. Ardından "Sevgi ile Yeşeren Fidan Engel Tanımaz" sloganıyla gerçekleştirilen şenlikte çok sayıda öğrenci yaklaşık 2 bin 500 fidanı toprakla buluşturdu. Etkinlikte engelli öğrencilerin fidanları toprakla buluşturduğu o anlardaki sevinci dikkat çekti. Şenlik kapsamında fidan diken engelli öğrencilere sertifika takdim edildi. Öğrenciler kendilerine verilen sertifikalarla Atatürk Arboretumu'na ücretsiz giriş hakkı elde etti.

"Geleceğimiz ve çevre için çok güzel bir girişimde bulunduk"

Yeşil bir çevrenin gelecek nesillere bırakılması için etkinliğin önemine dikkat çeken ve çocukların katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Arnavutköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli, "Geleceğimiz ve çevre için çok güzel bir girişimde bulunduk. Çocukların da burada olması ayrı bir güzellik. Ne yaparsak yapalım dünyamız da yaşlanıyor, eskiyor bunun önüne geçemeyiz. Ama tedavisi yapılıyor, bu konuda gayretler var. İnsanların çevreye olan bilinç ve ilgileri de bize umut veriyor. İnşallah biz gelecek nesillere güzel, yeşil bir çevre bırakacağız" diye konuştu.

"Fidan diktik, güzel oldu"

Fidan diktiği için çok mutlu olduğunu dile getiren engelli Süheyla Çelen, "Fidan diktik, güzel oldu, mutlu olduk. Arnavutköy Belediyesi'ne teşekkür ederim. Tohumlar çiçek olup büyüyorlar meyve ve sebze oluyorlar" şeklinde konuştu.

"Bugün fidan diktiğimiz için neşeliyiz"

Dikilen fidanların gelecek nesillere yeşil bir çevre bırakmak için önemli olduğunu ifade eden Hasan Bektaş, "Bugün fidan diktiğimiz için neşeliyiz belediyemize de bu etkinliği gerçekleştirdiği için çok teşekkür ederiz. Bizim de dikili bir fidanımız olduk. Ağaçların azalmamasını istiyoruz, tabi ki de daha çok olsun ve çevreye daha fazla oksijen versin" ifadelerini kullandı.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.