1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Numara Komşu Akımı Nedir? Nasıl Yapılır?
Numara Komşu Akımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Numara Komşu Akımı Nedir? Nasıl Yapılır?

İnternette başlayan akımlara bir yenisi daha eklendi. ‘Numara komşum’ trendiyle birlikte kullanıcılar, kendi numaralarının sonunu bir aşağı ya da bir yukarı rakamını tuşlayarak, ‘numara komşusuna’ mesaj atıyor.

A+A-

Sosyal medyada trend olan ‘Numara komşum’ akımıyla birlikte kullanıcılar, mesajlaştıkları ‘Numara komşularıyla’ olan diyaloglarını kişisel hesapları üzerinden paylaşıyor. Bazen sıkıntılı durumlarla karşılaşılsa da eğlenceli anlar da yaşanmıyor değil…

NUMARA KOMŞUM NEDİR?

Bilindiği üzere, internet âleminde her gün yeni bir akım alıp başını gidiyor. Bu defa da başlayan akım da oldukça ilginç ve eğlenceli görünüyor. ‘Numara Komşusu’ akımında, numaranızın son rakamının bir aşağıda ya da yukarıdaki rakamıyla değiştiriniz. Örnek vermek gerekirse, numaranız, ‘123’ ile bitiyorsa, bunu, ‘122’ ya da ‘124’ olarak yapın ve numara komşunuza mesaj atın.

Her numara komşusuyla iletişime geçen insanın mesajlaşması bir hayli ilginç oluyor. Mesajlaşması istediği gibi gitmeyen insanların oldukça komik konuşmaları, sosyal medyayı kırıp geçiriyor.

İşte numara komşusuyla mesajlaşan bazı kullanıcıların diyalogları…

numara-komsu-nedir1.png
numara-komsu-nedir2.png
 

"Merhaba numara komşum."

"Ne?"

"Telefonunun sadece son rakamını değiştirip, numara komşuna mesaj atmak gibi bir trend var. O yüzden bir selam vereyim dedim."

"Rahatsız ettiğim için üzgünüm????"

"Kadın mısın değil misin bilmiyorum ama eğer öyleysen saç ve kirpik satıyorum."

"Saç ne kadar?"


numara-komsu-nedir3.png
numara-komsu-nedir4.png
"N'aber numara komşum."

"Numara komşusu ne ya? Ve sen kimsin?"

"Haha. İnsanlar telefon numaralarının son rakamını bir alt veya üst rakama göre değiştiriyor ben de alt rakamla değiştirdim ve görünüşe göre sana attım haha. İsmim Phil!"

"Selam Phil, ben Maddie, eğer bana bir daha yazarsan, büyükannemle numara komşusu olursun. Büyükannem beş yıl önce öldü."

Ağrı Söz / Genel Editör

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.