1. HABERLER

 2. KİMDİR

 3. Neslihan Atagül Kimdir?
Neslihan Atagül Kimdir?

Neslihan Atagül Kimdir?

Neslihan Atagül kimdir? Oyuncu ne zaman doğmuştur? Yer aldığı film ve diziler nelerdir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını bulabilirsiniz.

A+A-

Neslihan Atagül Kimdir? Nereli? 

Neslihan Atagül kimdir? Oyuncu ne zaman doğmuştur? Yer aldığı film ve diziler nelerdir? Merak ettiğiniz soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Hayatı

Neslihan Atagül 20 Ağustos 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. Neslihan Atagül doğum yeri İstanbul’dur. Annesi Beyaz Rus, babası ise Çerkes’dir. Neslihan Atagül, 8 yaşındayken oyuncu olmayı çok istediğini anlamış ve çocuk yaşta oyuncu olmak istediğini kafasına koymuştur. Erberk Ajansı’nın numarasını bulan oyuncu,13 yaşında annesi ile birlikte giderek kaydını yaptırmıştır. 

Oyuncu 8 Temmuz 2016’da unutulmaz bir düğün ile Kadir Doğulu ile evlenmiştir.neslihan-atagul-kimdir--kac-yasinda,-aslen-nereli,-boyu-kac-sevgilisi.Jpeg
 


K. BİLGİLERİ

Tam Adı
Neslihan Atagül

Doğum Tarihi
20 Ağustos 1992

2017 Yılına Göre Yaşı
25 Yaşında

Burcu
Aslan

Doğum Yeri (Nereli)
İstanbul / Türkiye

Sevgilisi
Kadir Doğulu

Göz Rengi
Yeşil

Doğal Saç Rengi
Koyu Kumral

Kilosu
52

Boyu
169 cm


İlk reklam filmi

Ajansa kaydının yapılmasının ardından bir ay sonra reklam filminde oynamayı başarmıştır.


Eğitim ve Kariyer Hayatı

Yedi Tepe Üniversitesi – Tiyatro Bölümü’nde okuyor. Oyunculuğu profesyonel anlamda gerçekleştirmek için Neslihan  Atagül eğitim hayatına devam ediyor.

Oyuncu 2006 yılında dizilerde yer almaya başlamıştır. Sonrasında ise uzun metrajlı filmlerde oyuncu olarak görülmeye devam etmiştir. 2011, 2012,2013, 2015 gibi art arda aldığı roller ile Türkiye’nin sevilen oyuncusu olmayı başarmıştır.


Ödülleri

•    2007 Altın Koza Film Festivali Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülü
•    2012 Moskova 2morrow Film Festivali Geleceğin En İyi Oyuncusu Ödülü
•    2012 Altın Koza Film Festivali Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü
•    2012 Tokyo Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu ödülü
•    2013 Sinema Yazarlığı Derneği Ödülleri Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Ödülüneslihan-atagul-kimdir--kac-yasinda,-aslen-nereli,-boyu-kac-sevgilisi.jpg

18 Kasım 2011 tarihinde atv'de yayına başlayan, Mahsun Kırmızıgül'ün senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı ilk dizi çalışması olan “Hayat Devam Ediyor” adı dizide Neslihan Atagül; Fikret Kuşkan, Menderes Samancılar, Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi ustalarla oynamıştır.

2012 yılında Yeşim Ustaoğlu'nun yazıp, yönettiği, başrollerinde Neslihan Atagül, Özcan Deniz, Nihal Yalçın ve Barış Hacıhan'ın yer aldığı ve otobüslerin uğradığı bir mola yerinde çalışan iki gencin öyküsünü anlatan "Araf" filminde, genç oyuncu Neslihan Atagül performansıyla göz doldurdu.

neslihan-atagul-kimdir--kac-yasinda,-aslen-nereli,-boyu-kac-sevgilisi-001.jpg

Neslihan Atagül, 2013 yılında Peyami Safa’nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen’in yaptığı, başrolerini Kadir Doğulu, Yunus Emre Yıldırımer ile paylaştığı "Fatih-Harbiye" adlı televizyon dizisinde oynadı.


Okan Üniversitesi gastronomi bölümünde okudu.

2010 yılında "Küçük Sırlar" dizisi ile oyunculuğa başladı. 2011 yılında Gani Müjde'nin senaryosunu yazdığı "Pis Yedili" adlı dizide oynadı.

2013 yılında Peyami Safa'nın aynı adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini Sadullah Çelen'in yaptığı "Fatih-Harbiye" adlı dizide Neslihan Atagül, Yunus Emre Yıldırımer ile birlikte başrol oynadı.

2014 yılının Şubat ayında Kanal D ekranlarında başlayan, "Star Işığı X Factor" adlı 2 milyon TL büyük ödüllü şarkı yarışmasında Ziynet Sali, Emre Aydın, Armağan Çağlayan ve Ömer Karacan Jüri üyeliği yapmaktadır. Yarışmanın sunuculuğunu ise Kadir Doğulu yaptı.

Koyu Fenerbahçeli olan Kadir Doğulu, tiyatroya gitmek, spor yapmak, motosiklet ile dolaşmaktan hoşlanıyor.

2015 yılının Ocak ayında Star Tv'de gösterime girecek olan "Ve Kazanan" yarışmasının sunuculuğunu oyuncu Kadir Doğulu yaparken jüri koltuğunda Kenan Doğulu ile Şebnem Ferah olacaktır.

2015 yılında Atv ekranlarında oynayacak olan "Sevdam Alabora" adlı dizide başrollerde Kadir Doğulu, Elçin Sangu ve Mustafa Avkıran yer aldı.


Filmleri ve Dizileri :
 

 • 2020 - Sefirin Kızı ( Nare )
 • 2015 - Sevdam Alabora (dizi)
 • 2013 - Fatih-Harbiye (dizi)
 • 2013 - Bir Hikayem Var ( sinema)
 • 2011 -2012 - Pis Yedili (dizi)
 • 2010 – 2011 - Küçük Sırlar (dizi)
 • 2006 İlk Aşk Genç Bahar 
 • 2011 Araf Zehra 
 • 2015 Senden Bana Kalan Elif 

neslihan-atagul-kimdir-boyu-yasi-nereli-sevgilisi1.jpg


neslihan-atagul-kimdir-boyu-yasi-nereli-sevgilisi2.jpg


neslihan-atagul-kimdir-boyu-yasi-nereli-sevgilisi3.jpg


neslihan-atagul-kimdir-boyu-yasi-nereli-sevgilisi4.jpg


neslihan-atagul-kimdir-boyu-yasi-nereli-sevgilisi5.jpg


neslihan-atagul-kimdir-boyu-yasi-nereli-sevgilisi6.jpg


neslihan-atagul-kimdir-boyu-yasi-nereli-sevgilisi7.jpg


neslihan-atagul-kimdir-boyu-yasi-nereli-sevgilisi8.jpg 

Ağrı Söz / Biyografi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.
1 Yorum