1. HABERLER

 2. KİMDİR

 3. Necati Şaşmaz Kimdir?
Necati Şaşmaz Kimdir?

Necati Şaşmaz Kimdir?

Necati Şaşmaz Kimdir? Oyunculuğu ile Türkiye’de tanınmış olan Necati Şaşmaz kimdir? Hayatına dair önemli bilgiler nelerdir? Sorularınızın yanıtı verilmiştir. Peki Kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, eşi, sevgilisi kim?

A+A-

Necati Şaşmaz Kimdir?

Oyunculuğu ile Türkiye’de tanınmış olan Necati Şaşmaz kimdir? Hayatına dair önemli bilgiler nelerdir? Sorularınızın yanıtı verilmiştir.

Necati Şaşmaz Doğum Yeri ve Tarihi

47 yaşında olan oyuncu nerede doğmuştur? Necati Şaşmam doğum yeri Elazığ’dır. Doğum tarihi ise 15 Aralık’tır. Oyuncu, 1971 yılında dünyaya gelmiştir. Sinema oyuncusu olarak Türkiye’de adını duyurmayı başarmıştır. Aynı zamanda dizi oyuncusu olarak da TV’de yer almıştır.


Aile Hayatı

Necati Şaşmaz’ın anne ve babası; Albülkadir ve Sahil Şaşmaz’dır. Necati Şaşmaz’ın tam ismi Muhammed Necati Şaşmaz’dır. Şaşmaz, 3 kardeştir. Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz adında kardeşleri vardır.
12 Aralık 2012’de evlenmiştir. Kendisinden 21 yaş küçük olan Nagehan Şaşmaz’dan Yusuf Emir ve Ali Nadir adında iki çocuğu olmuştur.


K, BİLGİLERİ

Gerçek adı: Necati Şaşmaz

Doğum Tarihi: 15/12/1971 (47 yaşında)

Medeni Hali: Evli (Nagehan Kaşıkçı ile)

Boy: 1.78

Burç: Yay

Meslek: Oyuncu Senarist

Doğum yeri - Nereli: Elazığ

Eşi: Nagehan Kaşıkçı

Sevgilisi: Yoknecati-sasmaz-1.jpg


Necati Şaşmaz Eğitim Hayatı

Necati Şaşmaz eğitim hayatı Kanada’da tamamlanmıştır. Amerika’da 6 sene kalmıştır ve ailesini ziyarete geldiği dönemde, dönüşü 11 Eylül 2011 olmuştur. Dönüş için uçağa binmesinden sonra Amerika’da yaşanan saldırı nedeni ile iniş iptal olduğundan, ailesinin yanına döndü. Ardından ailesinin çekinceleri sebebi ile Türkiye’de kalmaya devam etti.


Necati Şaşmaz Kariyer Hayatı

Mesleği turizmciliktir. Türkiye’ye döndükten sonra Necati Şaşmaz kendisine sigorta acentesi açmıştır. Ankara’da açmış olduğu sigorta acentesini bir süre sonra kapatmıştır. İstanbul’da Osman Sınav ile iş görüşmesi yapmıştır. Kendisine yapımın senaryo ekibinde yer alması yönünde teklif gelmiştir. Osman Sınav bu iş teklifi kapsamında bir ay sonra önemli bir dizi olan Kurtlar Vadisi’nde yer almaya başlamıştır.

Necati Şaşmaz’ın hayatına dair sözleri arasında; ‘‘Beni sadece Ankara’da ismimle çağırıyorlar, herkes Polat diyor.’’  Cümlesi unutulmuyor.

Amerika’da kaldığı dönemde Yeşilkartı olan Şaşmaz, askerliğini 28 gün bedelli şeklide yapmıştır. Dizi çekimleri sırasında kendi kullandığı aracın kontrolden çıkması ila trafik kazı yapmıştır. Çenesinde kırık olmuştur ve ameliyat geçirmiştir.

Necati Şaşmaz kariyer hayatı dizilerdeki başarısı ile gündeme geliyor. Dizi ve filmlerdeki oyunculuğu ile gönüllü fethetmeyi başarmıştır.necati-sasmaz-2.jpg


Filmleri ve Dizileri :

 • 2012 - Kurt Kanunu (dizi)
 • 2011 - Kurtlar Vadisi Filistin (sinema)
 • 2010 - Halil İbrahim Sofrası (dizi)
 • 2007 - Kurtlar Vadisi Terör (dizi)
 • 2007 - 2014 - Kurtlar Vadisi Pusu (dizi)
 • 2006 - Kurtlar Vadisi Irak (sinema)
 • 2004 - Ekmek Teknesi (dizi)
 • 2003 - 2005 - Kurtlar Vadisi (dizi)
   

necati-sasmaz-3.jpg 


Polat Alemdar Kimdir?

Polat Alemdar, Türk devleti tarafından kurulmuş gizli bir örgütün iyi yetiştirilmiş bir ajanıdır. Yurtdışında gizli görevlere katılmıştır. Son 3 yılını Türkiye`deki mafyanın içine karışıp, mafyayı içerden çökertmeye çalışmakla geçişmiştir. Her tür silah kullanmada ve dövüş sanatında uzmanlaşmıştır. İngilizce, fransızca, arapça, kürtçe ve Rusça`yı kusursuz konuşabilir.necati-sasmaz-5.jpg


Polat Alemdar, duyguları yerine neden ve mantıkla hareket eder. Her türlü riski ve kötü gidişatı kendi lehine kullanmaya çalışır. Doğuştan idarecidir. Düşmanlarına karşı ne kadar acımasızsa, masumlara karşı da o kadar merhametli koruyucudur.


Oynadığı Filmler

Yilanlarin Öcü (1985) - Efe rolünde : ?? 
Kurtlar Vadisi - TV Dizisi (Özgü Namal, Oktay Kaynarca, Osman Sınav, Serdar Akar, Soner Yalçın, Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener) 
Kurtlar Vadisi - Irak (2006) - Sinema Filmi [ Bergüzar Korel, Gürkan Uygun (Memati), (Güllü Erhan), (Abdülhey Çoban)


necati-sasmaz-6.jpg


Kurtlar Vadisi’nin son bölümünün Los Angeles’taki çekimi Beverly Hills’te ‘La Villa Consolata’ adlı malikanede yapıldı.  Dizide ‘Baba’ filmlerinden tanıdığımız Andy Garcia, ABD’nin en büyük mafya babasını, Sharon Stone ise onun eşi rolünü oynuyordu.

Bölümün en merakla beklenen sahnesi, ilk karşılaştıkları an Sharon Stone’un Polat’ı öptüğü sahneydi. Stone ve Garcia, malikánenin görkemli merdivenlerinden inerek Polat’ın kendilerini beklediği büyük salona geldiler.

Polat o sırada duvarda asılı bulunan Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa tablosuna bakmaktadır.

Sharon Stone daha kostümlerini giymeden yapılan provada büyük bir rahatlıkla öpmesahnelerini tekrarladı. Türkler, filmlerinde öpüşme sahnelerini kabul etmeyen Türkan Şoray’ı hatırlayarak, ‘Demek burada Türkan Şoray yasaları geçerli değil’ esprisini yaptılar.


Necati Şaşmaz Ailesi Kardeşleri Ve Babası

necati-sasmaz-8.jpg


Kardeşi Raci Şaşmaz

necati-sasmaz-7.jpg


Necati Şaşmaz Eşi Düğünü

necati-sasmaz-9.jpg


necati-sasmaz-10.jpg


( Polat Alemdar Kurtlar Vadisi) ve Kardeşi Raci Şaşmaz

necati-sasmaz(-polat-alemdar-kurtlar-vadisi)-ve-kardesi-raci-sasmaz.jpg

Ağrı Söz / Biyografi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.