1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. NASA Bennu Göktaşı Geliyor! Dünya'yı Yok Edebilir
NASA Bennu Göktaşı Geliyor! Dünya'yı Yok Edebilir

NASA Bennu Göktaşı Geliyor! Dünya'yı Yok Edebilir

NASA Açıkladı! Bennu Göktaşı Çalışması İçin Geri Sayım Başladı NASA tarafından gerçekleştirilecek büyük deney için geri sayım başladı.

A+A-

NASA Açıkladı! Bennu Göktaşı Çalışması İçin Geri Sayım Başladı

NASA tarafından gerçekleştirilecek büyük deney için geri sayım başladı.

NASA ekipleri, ünlü göktaşı Bennu’dan parça almak için geri sayım sürecine geçti. Çalışmanın tehlikeli olacağına ilişkin bilgi verilirken, ayrıca parçanın tek hamlede kopmaması halinde de girişimin başarısız olacağı belirtildi.

nasa-bennu-goktasi-geliyor-dunyayi-yok-edebilir1.jpg

Bilim dünyası için son derece önemli bir çalışmaya imza atacak olan Amerikan Uzak Havacılık Dairesi NASA, çalışmanın geri sayım sürecinde de bilgilendirmek amaçlı makaleleri yayınlamayı sürdürüyor.

OSIRIS-Rex isimli uzay aracı ise yerçekiminin bir arada tutmakta olduğu karanlık moloz yığını olarak da tanımlanan Bennu göktaşının, içinin dışına göre daha az yoğun olabileceğini ortaya çıkardı.

nasa-bennu-goktasi-geliyor-dunyayi-yok-edebilir2.jpg

Öte yandan göktaşının daha büyük bir nesnenin çarpışması sonucu oluştuğu tahmin ediliyor. 

MİLYONLARCA YILLIK SIRLARI ORTAYA ÇIKARABİLİR

Bu vakit yaklaşırken göktaşının bileşimini inceleyen yeni araştırmalar yayımlanıyor. Makaleler yüzeyin rengini ve altında hangi koşulların bulunabileceğini de tartışıyor.

Bu bulgular göktaşının kendisiyle ilgili daha fazla bilgi edinilmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu tür göktaşlarının Güneş Sistemi'nde nasıl evrimleştiğini ve milyonlarca yılı bulan ömürlerindeki dönüşümleri de açığa çıkarabilir.

Ağrı Söz / İçerik Editörü

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.