1. HABERLER

  2. KİMDİR

  3. Mustafa İbrahim Turhan Kimdir?
Mustafa İbrahim Turhan Kimdir?

Mustafa İbrahim Turhan Kimdir?

1968 yılında İzmir’de dünyaya gelen Mustafa İbrahim Turhan, Adalet ve Kalkınma Partisi 2. Bölge İzmir Milletvekilliği görevini yapmıştır.

A+A-

Mustafa İbrahim Turhan Kimdir?

1968 yılında İzmir’de dünyaya gelen Mustafa İbrahim Turhan, Adalet ve Kalkınma Partisi 2. Bölge İzmir Milletvekilliği görevini yapmıştır.

Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde İşletme Bölümü ile tamamlamıştır. Ardından da Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Uluslararası Bankacılık bölümü ile yüksek lisansını yapan Turhan, Finansal Krizler ve Reel Sektör Üzerindeki Etkileri: Türkiye Örneği konulu tezi ile doktorasını almıştır.

2001 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent unvanıyla öğretim üyeliği yapmaya başlayan Turhan, Yeditepe Üniversitesi’nde yöneticilik görevi de yapmıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde uluslararası finansal piyasalar ve kurumlar, finansal kuruluşlarda stratejik planlama ve yönetim, bankacılık teorisi ve politikası ile merkez bankacılığı gibi birbirinden çeşitli bölümlerde ders vermiştir.

Bunun yanı sıra Beykent Üniversitesi’nde 2004 yılına kadar yarı zamanlı olarak öğretim üyeliği yapmıştır. Aynı yıl içerisinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi’nde üyeliğine seçilen Turhan 4 sene sonra da Başkan Yardımcılığına yükselmiştir. Dr. Turhan Borsa İstanbul İl Başkanlığı’na 2012 yılından 10 Şubat 2015 tarihine kadar görevini sürdürmüş ve kendisine 28 Ocak 2014 yılında Üniversitelerarası Kurul tarafından doçentlik unvanı layık görülmüştür.

Finansal iktisat ve politik iktisat gibi alanlarda Türkçe yayınları olan başarılı siyasetçi bu süreçte editörlük yapmaktadır. Bankacılık, finans ve finans teknolojileri üzerine araştırmaları bulunan Turhan yazı işleri müdürü, yayın yönetmeni ve yayın danışmanlığı da yaparak her geçen zaman diliminde başarılarına başarı katmaktadır.

Aldığı unvanların ve yapmış olduğu işlerin yanı sıra siyasete de atılma kararı alarak 25. Ve 26. Dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi 2. Bölge İzmir Milletvekilliği ile meclisteki yerini almayı da başarmıştır.

Ağrı Söz / Biyografi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.