1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mus'ta Yurtdışına Giden Öğrenciler İlçeye Döndü
Mus'ta Yurtdışına Giden Öğrenciler İlçeye Döndü

Mus'ta Yurtdışına Giden Öğrenciler İlçeye Döndü

Muş'un Malazgirt ilçesinden yurtdışına giden Mesleki ve Teknik Anadolu (Sağlık) Lisesinin 2 öğretmeni ile 8 öğrencisi, eğitimlerini tamamlayarak geri...

A+A-

Muş'un Malazgirt ilçesinden yurtdışına giden Mesleki ve Teknik Anadolu (Sağlık) Lisesinin 2 öğretmeni ile 8 öğrencisi, eğitimlerini tamamlayarak geri döndüler.

Okul Müdürü Dinçer İbek ve öğrenci aileleri tarafından karşılanan öğretmenler ve öğrenciler, yurtdışında yaşadıkları eğitimin çok faydalı olduğu anlattılar. Yurtdışına giden Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu (Sağlık) Lisesi öğretmenleri ile öğrencileri, "ERASMUS" projesi kapsamında Portekiz'in Barcelos şehrinde yaklaşık 14 gün Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı, ERASMUS + Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği (KA102 ) çerçevesinde kabul edilen "Sağlıklı toplum, sağlıklı gelecek" projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayarak okullarına döndüler.

Okul bahçesinde öğretmenler ile öğrencileri karşılayan Malazgirt Mesleki ve Teknik Anadolu (Sağlık) Lisesi Müdürü Dinçer İbek, "Portekiz'e gönderdiğimiz 2 öğretmenimiz ile 8 öğrencimiz, oradaki eğitimlerini bitirerek ilçemize döndüler. Yurtdışında öğrencilerimizin gördüğü eğitim "Sağlıklı toplum, sağlıklı gelecek" kapsamında "Yaşlılıkta idrar ve gaitasını tutamayan hastalarda bakım" eğitimleri idi. Portekiz'in Barcelos şehrinde yaklaşık 2 hafta eğitim aldılar. Portekiz'in Bercelos şehrinde bulunan Clinoba Sağlık Kliniğine giden öğrencilerimizin orada aldıkları eğitim hem onların ufkunu açtı hem de öğrencilerimiz yerinde staj eğitimi yapma fırsatı yakaladı. Bir de kültürel gezi kapsamında Portekiz'in Porto, Braga, Guimarej, Fao, Barselos ve Lizbon kentlerinin tarihi ve turistik yerlerini görme imkânı bulmuşlar. Öğretmen ve öğrencilerimiz için çok faydalı olan bu projenin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamı Soner Kırlı başta olmak üzere Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya ve projede emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür ediyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.