1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Muş’ta ‘Tekno Yatırım Destek Programı’ Toplantısı
Muş’ta ‘Tekno Yatırım Destek Programı’ Toplantısı

Muş’ta ‘Tekno Yatırım Destek Programı’ Toplantısı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muş İl Müdürlüğü tarafından KOBİ'lere yönelik "Tekno...

A+A-

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muş İl Müdürlüğü tarafından KOBİ'lere yönelik "Tekno Yatırım Destek Programı" tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan KOSGEB-KOBİ Tekno Yatırım Destek Programı tanıtım toplantısına KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen ve KOSGEB üyeleri katıldı. Program hakkında katılımcılara bilgi veren Mergen, tekno yatırımın geleceğe yatırım olduğunu söyledi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı Yönetmeliğinin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe alındığını hatırlatan Mergen, "Türkiye'nin her noktasında hizmet ve destek vermekte olan KOSGEB tarafından bu desteğin KOBİ'lere verilmesi ve büyük işletmelere de Bakanlık tarafından verilmeye devam edilmesi planlanmaktadır. Öncelikli teknoloji alanlarında yer alan Ar-Ge ve yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan yeni ürün-ürünleri ticarileştirmek, ülke ekonomisinde katma değer oluşturmak, uluslararası pazarlarda yer alarak teknolojik ürün ihracatını artırmak için işletmelerin yapacakları teknolojik ürün yatırımlarının desteklenmesidir" ifadelerini kullandı.

Toplantı, yapılan sunum ve bilgilendirme konuşmasının ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.