1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Mşü’de "Engellilerde Beden Eğitimi Ve Spor Eğitimi Bölümü” Açıldı
Mşü’de "Engellilerde Beden Eğitimi Ve Spor Eğitimi Bölümü” Açıldı

Mşü’de "Engellilerde Beden Eğitimi Ve Spor Eğitimi Bölümü” Açıldı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde bir süre önce kurulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda (BESYO) "Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi"...

A+A-

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) bünyesinde bir süre önce kurulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda (BESYO) "Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi" bölümü açıldı.

MŞÜ'de akademik ve idari yapıda her geçen gün gelişmeler yaşanıyor. Muş'un ve bölgenin gelişimi için değerli ve kalıcı yatırımlara imza atan MŞÜ, BESYO'ya Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümünün açılmasıyla yeni bir akademik birime daha kavuştu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, BESYO'nun bölge gençleri için yeni bir heyecan kaynağı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Polat, yüksekokulun spor fakültesine dönüşmesi yolunda bir adım daha atıldığını ifade ederek, "Güçlü bir akademik altyapı ve 61 öğrenci ile yola çıkan BESYO, şimdiye kadar gençliğin spor eğitimi ve spor yönetimi konularında paneller düzenledi. Bir ulusal kongreye ortak olan okulumuz, geleneksel sporlar ve oyunları ihya etmek için bir merkezin açılışı için de adım attı. Uluslararası Spor Bilimleri Dergisini yayın hayatına geçiren BESYO'yu ihya etmek için yaptığımız çalışmalar karşılıksız kalmadı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programını da açtık. Son olarak Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümünün açılmasıyla BESYO'nun, spor fakültesi olma yolunda bir adım daha atılmış oldu. Devletimizin, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata güçlü bir şekilde katılabilmesi adına son derece başarılı ve yerinde uygulamalar gerçekleştirdiği göz önünde bulundurulduğunda, Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümünün değeri ve anlamı daha iyi anlaşılmaktadır. Üniversitemizdeki tüm akademik ve idari personelin ortak amacı; Muş'u ve bölgemizi ileri taşıyacak işlere imza atmaktır. Muş'u bir güven adası, Muşlu gençleri de geleceği ve gerçekliği olan hedeflere kilitlenmiş umut dolu insanlar hâline getirmek için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz" dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.