1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Meteoroloji'den Antalya için ilk kez ''kırmızı'' uyarı
Meteoroloji'den Antalya için ilk kez ''kırmızı'' uyarı

Meteoroloji'den Antalya için ilk kez ''kırmızı'' uyarı

Vatandaşları kuvvetli meteorolojik olaylarla ilgili uyarmak adına renk kodu sistemi uygulanmaya başlandı. İlk defa kırmızı kodlu uyarı, Antalya'da yarın ve perşembe günkü aşırı yağışlar için verildi.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya için aşırı yağış uyarısında bulundu. Uyarı şöyle:

"Antalya'da bugün başlayan sağanak yağışlar yarın sabah saatlerinden itibaren Antalya Merkez, Serik, Kemer, Kumluca ve Finike çevrelerinde şiddetlenecek. Perşembe günü öğle saatlerine kadar metrekareye 100-250 kg civarında yağış olması düşünülüyor. Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, kıyı kesimlerde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara dikkatli olunmalı" denildi.

Bu uyarı, kuvvetli meteorolojik olaylarda vatandaşları uyarmak için başlatılan renk kodu sistemindeki ilk kırmızı kodlu uyarı olma özelliğini taşıyor.

Meteoroloji ayrıca Muğla ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde de yağış olacağını duyurdu. "Muğla ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde (Bodrum, Marmaris, Datça, Kuşadası, Didim) bugün başlayacak sağanak yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetleneceği öngörülüyor. Perşembe günü sabah saatlerine kadar metrekareye 50-100 kg civarında yağış olacağı düşünülüyor" ifadeleri yer aldı.

Meteoroloji son olarak fırtına uyarısında bulundu.

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.