1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Merkez’lerden Ortak Açıklama: "Bizimle Uzaktan Yakından Alakası Yoktur"
Merkez’lerden Ortak Açıklama: "Bizimle Uzaktan Yakından Alakası Yoktur"

Merkez’lerden Ortak Açıklama: "Bizimle Uzaktan Yakından Alakası Yoktur"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ürünlerinde hile yapan firmaların isimlerini kamuoyu ile paylaşmasının ardından gündeme gelen "tek tırnaklı"...

A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ürünlerinde hile yapan firmaların isimlerini kamuoyu ile paylaşmasının ardından gündeme gelen "tek tırnaklı" tartışmasının ardından Kayseri'de aynı adı taşıyan firmalardan ortak açıklama geldi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısına 6 firma yetkilisi katıldı. Yeni Mahalle Merkez Pide Fırını, Yeni Merkez Pide Fırını, Düvenönü Merkez Pide Fırını, Öz Merkez Pide Fırını, Meydan Merkez Pide Fırını ve Park Merkez Pide Fırını yetkilileri düzenledikleri drtük basın toplantısında bakanlığın açıkladığı listede yer alan Cumhuriyet Mahallesi Turan Caddesi'ndeki Merkez Pide ile hiç bir ilgilerinin olmadığını belirttiler. Yapılan açıklamada, adı geçer firmanın faaliyetlerini uzun süreden beri durdurduğu da belirttiler.

6 FİRMA YETKİLİSİ KATILDI

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısına adı geçen firmalardan Mehmet Fırat, Ahmet Fırat, Vahit Değer, Mehmet Karlı, Murat Cemo, Mithat Çavuş, Asım Yaşar ve Mehmet Ekinci katıldılar. Yapılan ortak açıklamada, yıllardır Kayseri'de hizmet etmeye çalıştıklarını ve böyle bir olayla karşı karşıya kalmalarının kendilerini çok üzdüğü belirtilerek, "Bizler Kayseri'ye yıllardır hizmet veriyoruz. Kesinlikle halkımızın sağlığını en ön planda tutuyoruz. Böylesi çirkin bir olayla karşı karşıya kalıp, itibar kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederiz. Halkımız lütfen adı geçen ve bugün faaliyetlerini durduran firma ile bizleri karıştırmasın. Çünkü; bugün sadece adı Merkez olup, hepsi birbirinden ayrı firmalardır. Bizler Kayseri halkının kıymetini biliyoruz. Ailemize, çocuklarımıza yedirmediğimiz hiç bir şeyi Kayseri halkına da yedirmeyiz" dediler.

Firma yetkilileri ayrıca yapılan denetimlerde alınlarının akıyla çıktıklarını da belirterek, "Lütfen bir kez daha yineliyoruz. Cumhuriyet Mahallesi'nde yıllar önce faaliyet gösteren Bakanlıkça tek tırnaklı et kullandığı belirlenen ve bugün faaliyetlerini durduran Merkez ile bizim hiç bir ilgimizin olmadığını saygı değer halkımızın çok iyi bilmesini istiyoruz" denildi.

Celal KÖRLÜ/IHA

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.