1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Merkez Bankası Faiz Kararı Ne Kadar Olacak? İşte Tahminler!
Merkez Bankası Faiz Kararı Ne Kadar Olacak? İşte Tahminler!

Merkez Bankası Faiz Kararı Ne Kadar Olacak? İşte Tahminler!

Merkez bankası faiz kararı için yapılacak açıklama merak konusu oldu.Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ekonomistler, Merkez Bankası’nın para politikası etkinliğini artırmanın yanı sıra, dolarizasyon sürecini kırmak...

A+A-

Merkez Bankası Faiz Kararı Ne Kadar Olacak? Açıklandı mı? İşte Tahminler!

Merkez bankası faiz kararı için yapılacak açıklama merak konusu oldu.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ekonomistler, Merkez Bankası’nın para politikası etkinliğini artırmanın yanı sıra, dolarizasyon sürecini kırmak ve Türk Lirası’na geçişi hızlandırmak için önceki ay olduğu gibi piyasa beklentisinin üzerinde artış yapabileceğine dikkat çektiler.

Merkez bankası faiz kararı ile ilgili açıklama yapan AA Finans Analisti ve Stratejist Cüneyt Paksoy, Merkez Bankası’nın proaktif ve piyasanın önünde olması gerekiyor. Zaten bu noktada ilerleniyor. Bu ayki toplantıda piyasanın beklentisi politika faizinin 100 - 200 baz puan aralığında artırılması. Eylül ayındaki toplantıda olduğu gibi 200 baz puanlık artış masada olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Yabancı ekonomistler Merkez Bankası’nın bu hafta yapacağı Para Politikası Kurulu toplantısında politika faizinde 200 baz puan artışına gidebileceğini belirtirken, Virtus Glocal Yönetici Ortağı İnanç Sözer ise Merkez Bankası faiz kararının 300 baz puanlık bir artış yapabileceği yorumunu yaptı.

Ağrı Söz / İçerik Editörü
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.