1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mardin'de Gri listede aranan PKK'li yakalandı
Mardin'de Gri listede aranan PKK'li yakalandı

Mardin'de Gri listede aranan PKK'li yakalandı

Mardin'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonlarda, İçişleri Bakanlığının 'Aranan Teröristler' listesinin gri kategorisinde yer alan 'Musa' kod adlı Koçali Bala, sağ olarak yakalandı.

A+A-

Mardin'de PKK'ye yönelik operasyonlar aralıksız devam ediyor. PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada PKK'li Çiçek Karabulut öldürülürken, "Musa" kod adlı Koçali Bala ise sağ olarak yakalandı. Yakalanan Bala'nın İçişleri Bakanlığının 'Aranan Teröristler' listesinde, gri kategoride bulunduğu belirlendi.

Bala'nın ifadesi doğrultusunda Nusaybin ilçesine bağlı Koruköy, Yavruköy, Çalıköy, Doğanlı, Büyükkardeş, Akarsu mahalleleri kırsalı ile Ömerli ilçesi kırsal alanında operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda tespit edilen sığınaklarda çok sayıda silah, mühimmat, el yapımı patlayıcı düzenekleri ile örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bu arada operasyonda öldürülen PKK'li Çiçek Karabulut'un da Adana Valiliği otoparkında 24 Kasım 2016'da bombalı araçla düzenlenen saldırının faili olduğu tespit edildi. 

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.