1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Malatya Mgc’den “95 Yılın İlk Manşetleri” Sergisi
Malatya Mgc’den “95 Yılın İlk Manşetleri” Sergisi

Malatya Mgc’den “95 Yılın İlk Manşetleri” Sergisi

Yaptığı çalışmalarla Malatya basın tarihini ortaya çıkaran Malatya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" kapsamında 6-7 Ocak...

A+A-

Yaptığı çalışmalarla Malatya basın tarihini ortaya çıkaran Malatya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" kapsamında 6-7 Ocak tarihlerinde Malatya Park AVM'de "95 Yılın İlk Manşetleri" adlı sergi açacak.

Malatya'da ilk gazetenin okuyucu ile buluştuğu 1923 yılından itibaren yayımlanan yerel gazete ve dergilerin ilk sayılarının yer alacağı serginin geçmiş yıllarda olduğu gibi yine büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Sergiyi hazırlayan ve yerel basın alanında çalışmalar yapan Araştırmacı-Yazar Nezir Kızılkaya sergiye tüm Malatyalıları beklediklerini söyledi.

Kızılkaya, sergi ile ilgili olarak, "Bilindiği gibi Malatya Gazeteciler Cemiyetinin desteği ile yürüttüğüm yerel basın alanındaki çalışmalar ile ilgili 2015 yılından beri sergiler açıyoruz. Her yıl farklı bir konseptle açmış olduğumuz sergilerin bu yılki konusu, Malatya'da yayınlanmış olan yerel gazetelerin ilk sayıları ki, 170 bin adetlik yerel gazete koleksiyonumun da en değerli parçaları şüphesiz bu ilk sayılar. Bu sergide 95 yıllık gazetecilik deneyimi bulunan Malatya'da yayınlanan gazetelerin ilk sayılarındaki heyecan ve mutluluğu ziyaretçilerimize hissettirmek istiyor ve 6-7 Ocak 2018 tarihlerinde herkesi sergimize bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Malatya Gazeteciler Cemiyetinin 30 yıllık geçmişiyle Malatya basınına hizmet verdiğini kaydeden Cemiyet Başkanı Haydar Karaduman ise, "Nezir Kızılkaya arkadaşımızın çalışmalarıyla Malatya basın tarihi hem kitap olarak hem de dijital veri olarak günümüze taşıdık. Şimdi 95 yıl içerisinde yayınlanan tüm gazetelerin ilk sayılarının sergileneceği bir sergi açıyoruz. Bu önemli bir çalışmadır, bu nedenle huzurunuzda Nezir Kızılkaya arkadaşımızı bir kez daha tebrik ediyoruz. Malatya Park AVM'de açılacak bu sergimize tüm basın mensuplarını ve ilgilenen vatandaşlarımızı davet ediyorum" diye konuştu.

Ağrısöz

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.