1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Ktü 8’inci Kariyer Gelişim Günleri
Ktü 8’inci Kariyer Gelişim Günleri

Ktü 8’inci Kariyer Gelişim Günleri

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Sayın, 13 yıldan beri, 1,5 milyar doları geçen yatırımla 6 hidroelektrik santralı, 2 rüzgâr santralı ve...

A+A-

Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Sayın, 13 yıldan beri, 1,5 milyar doları geçen yatırımla 6 hidroelektrik santralı, 2 rüzgâr santralı ve 1 jeotermal santralını, dizaynından inşaatına kadar tüm aşamalarını yöneterek, zamanında ve bütçesinde devreye aldıklarını söyledi.

KTÜ Elektrik Elektronik Kulübü tarafından, "Sende Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne gel, Kariyerini Zirvele" Sloganıyla bu sene 8'incisi düzenlenen "Kariyer Gelişim Günleri" ne katılan Sayın, "Sanko Enerji, toplam 670 MW yenilenebilir kaynaklara dayalı elektrik üretim kapasitesi ile yılda 2,3 milyar kWh üretim gerçekleştirmektedir" dedi.

Öğrencilerin yanı sıra, halkın da yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin platin sponsorları arasında Sanko Enerji'nin bulunmasının, KTÜ'nün eğitim düzeyine duyulan güvenden kaynaklandığını belirten Sayın, "Çevreye karbon salınımını azaltan, teknolojiye ve verimliliğe odaklanmış yenilenebilir enerji yatırımları ve işletmecilik uygulamalarıyla, dünyamızın sürdürülebilir gelişimine katkıda bulunmaktayız şeklinde konuştu.

Sanko Enerji'nin tekstil, enerji, çimento, ambalaj, iş ve tarım makinaları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve 14,000'den fazla çalışanı bulunan Sanko Holding'in enerji sektöründeki güçlü şirketi olduğunu anlatan Sayın, "Sanko Enerji, 2005 yılından itibaren elektrik üretim, ticaret ve toptan ve perakende satışında faaliyette bulunmaktadır. Yatırımları zamanında ve bütçesinde tamamlayan Sanko Enerji, ayrıca büyümeye ve geleceğe yönelik önemli büyüklükte geliştirilen proje havuzu oluşturmuştur. Sanko Enerji olarak enerji projelerinin dizayn ve yapımından, elektrik üretim santrallerinin en verimli işletilmesine kadar bütün süreçlerinde, şirket tecrübe ve kabiliyetimizi sergilemekteyiz. Kabiliyet ve güçlü temelimizle büyüyerek enerji sektörünün en güvenilir, verimli ve karlı şirketi olmayı hedeflemekteyiz" ifadelerini kullandı.

Öğrencilere mezuniyet sonrası iş görüşmesi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalarda önerilerde de bulunan Sayın, "İş görüşmelerine vaktinde katılmaya özen gösterin. Resmi bir kıyafet tercih edin. Kıyafetinizin temiz ve ütülü olduğundan emin olun. Özenli tercihlerinizin öncelikle kendinize saygı duymanız anlamına geldiğini unutmayın.Kendinizi doğru ifade edebilmek için yalın bir dil kullanın. Soruları olması gerektiği gibi değil, olduğunuz gibi yanıtlayın. Yanıtlarınızın karşı tarafın beklediği yanıtlar olmadığını mı düşünüyorsunuz, O halde bunun nedenlerini değerlendirin. Kendinize gelişim hedefleri koyun" diye konuştu.

Celal KÖRLÜ/IHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.