1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KPSS Ön Lisans cevap kitapçığı ve aday cevapları erişime açıldı
KPSS Ön Lisans cevap kitapçığı ve aday cevapları erişime açıldı

KPSS Ön Lisans cevap kitapçığı ve aday cevapları erişime açıldı

04 Kasım 2018 tarihinde yapılan KPSS Ön Lisans oturumunun cevap kâğıtları ile adayların cevapları erişime açıldı.

A+A-

ÖSYM, 04 Kasım 2018 tarihinde yapılan KPSS Ön Lisans oturumunun cevap kâğıtları ile adayların cevaplarının "ais.osym.gov.tr" adresi üzerinden erişime açıldığını duyurdu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, "04 Kasım 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ön Lisans adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 28 Kasım 2018 tarihinde saat 15.00'den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır." denildi.

Ayrıca yapılan açıklamada, "Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir." ifadelere yer verildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.