1. HABERLER

  2. AĞRI

  3. Köy-Der: Ağrı'nın En Önemli Sorunu...
Köy-Der: Ağrı'nın En Önemli Sorunu...

Köy-Der: Ağrı'nın En Önemli Sorunu...

Son zamanlarda ilimize genel bürokratların yanlış yönlendirilmesi ve vatandaşlarımız arasında oluşan yanlış algıyı düzeltmek amaçlı bu basın duyurusunu siz değerli Vatandaşlarımız ve Basın mensuplarımızın taktire bırakma gereği duyduk.

A+A-

Köy-der Basın Açıklaması; Son zamanlarda  ilimize genel  bürokratların yanlış yönlendirilmesi ve vatandaşlarımız arasında oluşan  yanlış algıyı  düzeltmek amaçlı bu basın duyurusunu  siz değerli Vatandaşlarımız ve Basın mensuplarımızın  taktire  bırakma gereği  duyduk.İlimiz,  ülkemizin  gelişmekte olan bir ili olarak, aslında gelişmeye yönelik yatırımları yapılması  gerekirken  bir hassa her  seçimden önce yanlış  yönlendirilerek  kutuplaştırılma yoluna gidilip ilimiz olabilecek yatırımlardan mahrum bırakılıyor.

Öyle ki bir durum, gelişmiş bir vaziyette  ki ;devletimizin bürokratları ilimizi ziyaret  ederken  devlet ile halk arasında köprü görevini  gören sivil toplum kuruluşlarını bile  ayrıştırarak bu  STK şöyledir şu STK böyledir deyip  sadece  belli bir STK zümresini ziyaret   edip sanki Ağrı’nın söz sahibi  hakkı onlarınmış  gibi davranılması nitekim  hiç bire kesim ,topluluk ve vatandaşlar tarafından kabul edilemez.  Oluşturulan bu algıdan ziyade  bütün Sivil Toplum Kuruluşlarının  bir  arada  olduğu ve Ağrı'da bütün kesimleri ve vatandaşlar da dahil kucaklayıcı bir  tavır takınılmalı lazım;zira bu üslubu yakalayan sayın valimiz güzide ilimize son zamanlarda  gelen en önemli  bürokratlardandır. Kendisinin projeleri  her kesim tarafından benimsenerek  taktır ediliyor .

Valimizin bu tarz  durumlarda müdahil olup bürokrat olarak  kucaklayıcı bir taraf  olması  en önemli hareket olacaktır. Yaptığımız bu açıklama  kesinlikle  sız değerli vatandaşlarımız ve   basın mensuplarımız tarafından  isyan ediyoruz  veya   yapılan yatırımlara  karşıyız olarak adlandırılmaktan ziyade, Ağrı'da bulunan ve  eğitime destek  amaçlı hizmet veren bir kuruluş olarak  güzide ilimizin sorunların hep  birlikte ,hiç  kimseye mahal vermeden ; bir ortamda tartışılıp  ve gür bir sesle dile getirilmesinden taraf olduğumuzdan  dolayı  yaptığımızı dile getiriyoruz  ve Saygılarımızı sunuyoruz                 

Köy Okullarıyla Buluşma Dayanışma  ve Yardımlaşma Derneği  (Köy-Der)                   

Yönetim Kurulu
 37241.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Bir Yorum Yapın Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.