1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kayseri Milli Eğitim Müdürü Velilere Seslendi
Kayseri Milli Eğitim Müdürü Velilere Seslendi

Kayseri Milli Eğitim Müdürü Velilere Seslendi

Karne günü velilere Kayseri Milli Eğitim Müdürü, “Sadece derslerde yetenek aramayın” şeklinde seslendi. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının sona ermesinden dolayı öğrencilere karne töreni düzenlendi.

A+A-

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, şehirde bulunan bazı okullarda sınıf mevcudunun fazla olduğunu ve bu mevcudu 25’e düşürmek için gerekli çalışmaları başlattığını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü olan Osman Elmalı ise, velilere bazı tavsiyelerde bulunarak, Okul bitti, ders bitti anlamına gelmez. Öğrencilerimizden bol bol  kitap okumalarını, dinlenmeleri, gezmelerini öneriyorum. Velilerde çocuklarımızın yaptıklarını göz önüne alarak değerlendirme yapmalı, yapamadıklarını değil. Tüm öğrenciler başarılardır, farklı yetenekleri vardır. Sadece derslerde yetenek aramayın” dedi.

Öğrencilere ve Velilere Uyarı

Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı son eğitim öğretim gününde, ““Huzurlu şekilde, kazasız belasız öğretim yılını tamamladık. Velilerimize öğrencilerimize şunu tavsiye ediyorum, okul bitti, ders bitti anlamına gelmez. Bol bol  kitap okumalarını, dinlenmeleri, gezmelerini öneriyorum. Velilerde çocuklarımızın yaptıklarını göz önüne alarak değerlendirme yapmalı, yapamadıklarını değil. Tüm öğrenciler başarılardır, farklı yetenekleri vardır. Biz sadece derslerde yetenek arıyoruz. Öyle düşünmeyelim, yaptıklarını takdir ederek çocukları köreltmeden moral, motivasyon vererek seneye hazırlamalarını istiyorum. Emeği geçen eğitim camiasına hayırlı, huzurlu, sağlıklı tatil ve gelecek yıla dinamik şekilde hazır olmalarını diliyorum” dedi.

25 Öğrencilik Sınıflar Olacak

Şehir merkezinde bulunan bazı sınıflarının mevcut sayısının fazla olduğunu belirten Vali Kamçı, yapacağı çalışmayı, “Kayseri’de 1033 okulda 292 bin 95 öğrenci ve 18 bin 167 öğretmen eğitim öğretim yılını tamamladı. Çocuklarımıza başarılar diliyoruz. Eğitim öğretimde  iyi durumda sayılabiliriz ama daha iyi olmak için çalışıyoruz. TEOG’da öğrencilerin başarısı artarak devam ediyor. Amacımız üzerine bir şeyler daha koymak, eğitim camiası bu yüzden çalışıyor. Gelecekte okullarımızla alakalı çok daha planlamayı güzel yaparak devam edeceğiz. Başarılı öğrencilerin istirahat ihtiyaçları var. Bazı okullarda sınıflarda 40 gibi öğrenci sayısı var, onları 25 indireceğiz. İnşallah kısa zamanda bunu başaracağız. Ben tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. Gelecek yıla daha iyi hazırlanmalarını diliyorum” şeklinde açıkladı.

 

HABERE YORUM KAT

YORUM EDİTÖRÜ: Yorum ve Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın.